niedziela, 24 listopada 2019

Problemy z 3-ligowcem

SL Benfica pokonała na wyjeździe 2:1 FC Vizela w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Portugalii. Orły grając nieco rezerwowym składem długo męczyły się z liderem 3. ligi grając przez ponad godzinę z przewagą jednego zawodnika.

Sobotni mecz rozpoczął się sensacyjnie, bo lider 3. ligi objał prowadzenie już w 6. minucie po mocnym uderzeniu z dystansu Samu. Gdy jednak w 26. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Ericson wydawało się, że Orły nie będą miały najmniejszego problemu z rozstrzygnięciem losów awansu do kolejnej rundy. Tak się jednak nie stało, bo Benfica pomimo ogromnej przewagi przez długi czas nie potrafiła strzelić nawet bramki wyrównującej. Na całe szczęście obrona gospodarzy w końcówce pekła i trafienia De Tomasa i Viniciusa przesądziły o awansie Orłów.

FC Vizela vs. SL Benfica - 1:2 (1:0)