czwartek, 28 listopada 2019

Frajerem być ...

Benfica zremisowała na wyjeździe 2:2 z RB Lipsk w spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2019/2020. Tym samym Orły straciły już szansę na awans z grupy do fazy pucharowej.

Cisną się na usta niecenzuralne słowa. Bruno Lage w końcu postawił na doświadczonych zawodników i Orły do 90. minuty prowadziły 2:0 po trafieniach Pizziego w 20. minucie i Viniciusa w 59. minucie. Dowiezienie wygranej dawało Benfice szanse na awans do fazy pucharowej. Niestety Orły w samej końcówce się pogubiły razem ze swoim trenerem i ostatecznie tylko zremisowały 2:2. Wynik ten oznacza, że stracili już szanse na awans do 1/8 finału LM, a i szanse na wyjście z 3. miejsca do LE są już mocno wątpliwe, bo musieliby w ostatnim meczu pokonać u siebie Zenit Sankt Petersburg 2:0 lub różnicą 3 bramek.

W 7. minucie szansę dla gospodarzy miał Emil Forsberg, ale nie trafił w bramkę. Pięć minut później Timo Wener uderzył nad poprzeczką. Goście pierwszą szansę stworzyli sobie w 20. minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Pizzi skierował piłkę w prawy dolny róg i wpisał się na listę strzelców.

W kolejnych minutach RB Lipsk próbował atakować, ale najpierw Christopher Nkunku uderzył w środek bramki, a potem bramkarz poradził sobie z uderzeniem Marcela Sabitzera. W 45. minucie Pizzi zdecydował się na kolejne uderzenie, ale nie trafił do siatki. Ostatecznie do przerwy Benfica prowadziła 1:0.

W 58. minucie gospodarze mogli mieć rzut karny, ale po analizie VAR sędzia wycofał decyzję. Minutę później bramkę zdobyła Benfica. Carlos Vinicius posłał futbolówkę w prawy róg i podwyższył prowadzenie gości. W 74. minucie Patrick Schick uderzył nad poprzeczką, a pięć minut później Forsberg został zablokowany.

RB Lipsk się nie poddawał i chwilę później znów próbował Forsberg, ale ponownie piłka nie znalazła drogi do bramki. W 84. minucie mogło być z kolei 0:3. Raul de Tomas uderzył z dystansu, ale skutecznie interweniował Yvon Mvogo. W 90. minucie RB Lipsk miało rzut karny. Do piłki podszedł Forsberg i pewnie trafił.

Kiedy wydawało się, że w tym meczu już nic się nie zmieni Forsberg trafił po raz drugi. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał dośrodkowanie Wernera i wyrównał stan meczu.

Relacja za: sport.onet.pl