niedziela, 22 września 2019

Wygrana wydarta w końcówce

SL Benfica pokonała na wyjeździe 2:1 Moreirense FC w spotkaniu 6. kolejki Liga NOS. Wygraną Orłom dały bramki strzelone dopiero w końcówce, których autorami byli Rafa Silva (85. minuta) i Haris Seferovic (90+1. minuta).

Orły do meczu przystępowały po bolesnej porażce u siebie 1:2 z RB Lipsk. Trener Bruno Lage dopiero w końcówce tego spotkania wpuścił na murawę Rafa Silvę i Harisa Seferovicia. Dzisiaj obaj rozpoczęli mecz w wyjściowym składzie i pokazali trenerowi, że w meczu Ligi Mistrzów to był duży błąd z jego strony.

Początek pierwszej połowy należał do gospodarzy, ale z biegiem czasu inicjatywę przejęli gracze Benfiki. Bramki do przerwy jednak nie padły.

Początek drugiej połowy ponownie należał do miejscowych, ale tym razem udało im się strzelić gola. Trafienie Luthera Singh w 48. minucie postawiło Orły w bardzo trudnej sytuacji. Tym bardziej, że gospodarze mieli okazję na podwyższenie wyniku. Na szczęście w końcówce najpierw w 85. minucie wyrównał Rafa Silva, a w doliczonym czasie gry drugiego gola dorzucił Seferović.

Moreirense FC vs SL Benfica - 1:2 (0:0)