poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Demolka Spotingu w Supertaça Portugal!

Benfica rozbiła 5:0 Sporting w spotkaniu o Supertaça Portugal rozegranym w niedzielny wieczór na Estádio Algarve w Faro. Tym samym Orły po raz ósmy w swojej historii wywalczyły to trofeum.

Bohaterem niedzielnego spotkania był Pizzi, który asystował przy pierwszym trafieniu Rafy Silvy w 40. minucie oraz sam strzelił dwie bramki na 2:0 w 60. minucie i 4:0 w 75. minucie. W międzyczasie kapitalną bramkę na 3:0 z rzutu wolnego strzelił Grimaldo w 64. minucie, a rywali dobił w końcówce rezerwowy Chiquinho.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego pogromu. Orły rozpoczęły mecz z trójką młokosów, którzy w poprzednim sezonie grywali w Benfice B lub zaliczyli kilka spotkań w pierwszej drużynie. Byli to obrońcy Ferro (22 lata) i Nuno Tavares (19 lat) oraz pomocnik Florentino (19 lat). Zdecydowanie groźniejsze sytuacje stworzył sobie Sporting, ale w bramce kapitalnie bronił Vlachodimos. Mimo tuż przed przerwą to Orły objęły prowadzenie po składnej akcji Pizziego z Rafą.

Druga połowa to już prawdziwy popis duetu skrzydłowych Pizzi-Rafa. Kontrataki Orłów siały popłoch w szeregach defensywy Lwów. Co ciekawe wynik mógłby być nawet jeszcze wyższy, ale kilka okazji zostało zmarnowanych.

SL Benfica vs Sporting CP - 5:0 (1:0)
1-0, Rafa, 40';
2-0, Pizzi, 60';
3-0, Grimaldo, 64';
4-0, Pizzi, 75';
5-0, Chiquinho, 90';

Benfica: Vlachodimos, Nuno Tavares, Rúben Dias, Ferro, Grimaldo, Florentino, Gabriel (Chiquinho, 82), Pizzi (Taarabt, 82), Rafa, Seferovic, Raul de Tomas (Jota, 87).

Sporting: Renan Ribeiro, Thierry Correia, Neto, Coates (Diaby, 66), Mathieu, Acuña (Borja, 84), Doumbia, Wendel, Raphinha, Bruno Fernandes, Bas Dost (Luiz Phellype, 66).

Czerwona kartka: 89' Doumbia (Sporting).

Żółte kartki: Acuña (20'), Doumbia (32' i 89'), Rúben Dias (45+2'), Grimaldo (46'), Raphinha (49'), Ferro (50'), Bruno Fernandes (62'), Coates (62'), Seferovic (70'), Raul de Tomas (72').