czwartek, 25 lipca 2019

Wydrapane zwycięstwo

Benfica pokonała 2:1 Fiorentinę, odnosząc drugie zwycięstwo na turnieju International Champions Cup. Bohaterem "Orłów" został Caio Lucas, który w doliczonym czasie drugiej połowy zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. 28 lipca Benfica rozegra ostatnie spotkanie w ramach tych rozgrywek. Rywalem będzie AC Milan.

Bruno Lage kolejny raz wystawił mocną jedenastkę. Benfica, podobnie jak w meczu z meksykańskim Chivas, rozpoczęła z przytupem. W 9. minucie Raúl de Tomás zagrał piłkę w pole karne, a Haris Seferović dołożył prawą nogę, pakując piłkę do siatki. Dla Szwajcara było to trzecie trafienie podczas okresu przedsezonowego.

Fiorentina także dochodziła do strzeleckich okazji, co przyniosło skutek w 29. minucie. Gaetano Castrovili zagrał piłkę do Dušana Vlahovicia, który uderzył tuż zza pola karnego. Piłka przeleciała między nogami Rúbena Diasa, a zasłonięty Ivan Zlobin nie zdołał zatrzymać tego strzału, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Druga połowa była wyrównana, lecz to Benfica oddawała więcej strzałów. Jednak już 49. minucie włoska drużyna zmarnowała dwie stuprocentowe okazje. Najpierw Vlahović w sytuacji sam na sam trafił w słupek, a następnie Marco Benassi, mając przed sobą pustą bramkę, posłał piłkę w trybuny.

Benfica nokautujący cios zadała w 93. minucie. Taarabt z Chiquinho odnaleźli się na prawej stronie, młody Portugalczyk lekko dośrodkował piłkę na pole karne, gdzie czekał Caio Lucas. Brazylijczyk świetnie przyjął piłkę, a następnie bardzo mocno uderzył pod poprzeczkę, nie dając szans Bartłomiejowi Drągowskiemu.

Fiorentina vs. Benfica 1:2 (1:1)
Haris Seferović 9' (asysta: Raúl de Tomás)
Dušan Vlahović 29' (asysta: Gaetano Castrovili)
Caio Lucas 90+3' (asysta: Chiquinho)

Fiorentina: Terracciano (46' Drągowski); Venuti (80' Dabo), Milenković (68' Hristov), Ranieri, Terzić (46' Biraghi); Castrovili (68' Eysseric), Cristoforo (80' Baez), Benassi (80' Lakti); Saponara (68' Żurkowski), Vlahović (68' Simeone), Sottil (46' Chiesa).

Benfica: Zlobin (46' Svilar); Nuno Tavares, Rúben Dias, Ferro, Grimaldo; Florentino (74' Fejsa), Gabriel (81' Jota); Rafa (81' Caio), Pizzi (74' Taarabt); De Tomás (80' Chiquinho), Seferović.

Żółte kartki: Ranieri (50'), Biraghi (67') - Rúben Dias (39'), Rafa (48'), Gabriel (57').