czwartek, 18 lipca 2019

Mattia Perin nowym bramkarzem Orłów

Benfica pozyska 26-letniego Mattie Perina z Juventusu Turyn. Bramkarz w środę przyleciał do Lizbony i podpisze 5-letnią umowę. W ramach rozliczenia w odwrotną stronę prawdopodobnie powędruje 18-letni João Ferreira.

W poniedziałek oba klubu doszły do porozumienia w sprawie transferu, a w środę bramkarz przyleciał do Lizbony i po przejściu niezbędnych badań medycznych podpisze z Orłami 5-letnią umowę.

Co do kwoty transferu do nie została ona ujawniona, a media podają sprzeczne dane. Według włoskiego dziennikarza Gianluca Di Marzio Benfica zapłaci za Perina 15 mln euro, a Juventus za młodego João Ferreira 12 mln euro. W sumie za utalentowanego bramkarza Orły zapłacą 3 mln euro.

Natomiast włoska Gazzetta Dello Sport twierdzi, że João Ferreira nie będzie częścią transakcji, a Benfica zapłaci za włoskiego bramkarza 15 mln euro.

Rozbieżności pojawiają się również w zarobkach 26-latka. W mediach pojawiają się dwie kwoty, 2,5 mln euro i 1,8 mln euro za sezon gry.

Perin jest wychowankiem Genoa FC, z którego latem zeszłego roku trafił do Juventusu Turyn za 12 mln euro. Tam nie miał okazji do regularnych występów, gdyż pierwszym bramkarzem był Wojciech Szczęsny. W sumie 26-latek ma na swoim koncie 186 spotkań w Serie A, 25 meczy w Serie B, 2 występy w reprezentacji Włoch oraz grę w młodzieżowych i juniorskich kadrach Italii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz