czwartek, 11 lipca 2019

Jonas kończy karierę

Napastnik Jonas oficjalnie ogłosił zakończenie swojej piłkarskiej kariery. 35-letni Brazylijczyk miał jeszcze przez rok ważny kontrakt z Orłami, ale uznał, że już czas zawiesić but na kołku. Obrigado Jonas Gonçalves Oliveira Felisbino!

Oficjalne pożegnanie supersnajpera Orłów nastąpiło podczas środowego towarzyskiego spotkania na Estadio da Luz z Anderlechtem Bruksela, na którym oficjalnie zaprezentowano również drużynę przed nowym sezonem. 

Jonas trafił do Benfiki w 2014 roku z Valencii CF i szybko stał się ulubieńcem fanów na Estadio da Luz. W 183 oficjalnych meczach strzelił 137 goli, wywalczył 4 mistrzostwa Portugalii, Puchar Portugalii, Superpuchar Portugalii oraz 2 Puchary Ligii. Dwukrotnie zdobywał laur najlepszego strzelca ligi portugalskiej, w sezonie 2015/2016 (32 gole) i 2017/2018 (34 gole). Dwa ostatnie lata to spore problemy zdrowotne, które były głównym powodem podjęcia decyzji o końcu kariery.

Jonas rozegrał również 12 spotkań w reprezentacji Brazylii i strzelił 3 bramki. Jako rekompensatę za rozwiązanie umowy otrzyma od klubu 3 mln euro.

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz