poniedziałek, 13 maja 2019

Kolejny krok do mistrzostwa!

Benfica pokonała 3:2 Rio Ave na wyjeździe w ramach 33. kolejki ligi portugalskiej. Tym samym podopiecznym Bruno Lage wystarczy punkt do mistrzostwa. W ostatniej kolejce "Orły" u siebie podejmą Santa Clarę.

Benfica w wymarzony sposób rozpoczęła spotkanie. Wynik meczu w 3. minucie otworzył Rafa Silva, który wykorzystał błąd Borevkovicia i wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, ale w bramce dobrze spisywał się Odysseas, broniąc m.in. niebezpieczne uderzenie Nuno Santosa z rzutu wolnego.

"Orły" podwyższyły wynik meczu tuż przed przerwą. Piłkę do pustej bramki wpakował João Félix, który wykorzystał ogromny błąd golkipera, Léo Jardima. Wedle opinii wielu ekspertów bramka nie powinna zostać uznana, ponieważ Félix znajdował się na pozycji spalonej. Poza tym tuż przed bramkową akcją Florentino Luís nieprzepisowo zatrzymywał gracza Rio Ave. Gospodarze powinni mieć w tej sytuacji rzut karny lub rzut wolny - opinie są podzielone.

Drugą połowę w świetnym stylu rozpoczęli podopieczni Daniela Ramosa. W 50. minucie sytuację sam na sam wykorzystał kapitan Rio Ave, Tarantini, który przejął piłkę po próbie strzału Nuno Santosa.

Benfica zareagowała w kapitalny sposób. W 56. minucie Grimaldo zagrał piłkę na 12. metr do Pizziego, który spokojnie wpakował futbolówkę do siatki. Dla 29-latka było to 13. trafienie w tym sezonie. Ponadto Pizzi w lidze ma na swoim koncie 19 asyst. Fenomenalne liczby notuje reprezentant Portugalii.

Niestety, podopieczni Bruno Lage nie błyszczeli skutecznością, co skończyło się kontaktową bramką dla gospodarzy. Autorem gola w 84. minucie był Ronan, który wykorzystał dośrodkowanie Galeno.

Końcówka spotkania była nerwowa, ale ostatecznie Rio Ave nie stworzyło sobie żadnej bramkowej okazji, a Benfica wykonała kolejny krok ku 37. mistrzostwa. Ostatni, decydujący mecz sezonu Benfica rozegra 18 maja w sobotę o godzinie 19:30. "Orły" zmierzą się z beniaminkiem Santa Clara.

Rio Ave vs. Benfica 2:3 ( 0:2 )
0:1 Rafa Silva 3'
0:2 João Félix 45'
1:2 Tarantini 50' ( asysta: Nuno Santos )
1:3 Pizzi 56' ( asysta: Grimaldo )
2:3 Ronan 84' ( asysta: Galeno )

Rio Ave: Léo Jardim; Júnio Rocha, Borevković, Rúben Semedo, Fábio Coentrão; Tarantini ( 59' Galeno ), Filipe Augusto; Nuno Santos, Gelson Dala, Gabrielzinho ( 59' Jambor ); Bruno Moreira ( 78' Ronan ).

Benfica: Vlachodimos; André Almeida, Rúben Dias, Ferro, Grimaldo; Pizzi ( 80' Gedson ), Florentino, Samaris, Rafa ( 90' Rafa Silva ); Félix, Seferović ( 90+3' Jonas ).

Żółte kartki: Júnio Rocha ( 41' ), Fábio Coentrão ( 45+3' ), Tarantini ( 45+3' ) - Rúben Dias ( 45' ), Pizzi ( 78' ), Grimaldo ( 86' ), Vlachodimos ( 90+2' ).