czwartek, 18 kwietnia 2019

Bruno Lage: Musimy pokazać dobry wizerunek Portugalii

Bruno Lage pojawił się wczoraj na konferencji prasowej przed dzisiejszym meczem z Eintrachtem Frankfurt w ramach rewanżowego starcia ćwierćfinału Ligi Europy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera.

Jakie trudności czekają Benfikę? 
- Eintracht ma inną formację. Grają z trzema obrońcami, którzy wykorzystują szerokość boiska po swojej stronie. Będziemy musieli naciskać inaczej niż w pierwszym meczu. Mają pewne problemy w obronie i nie wiemy jeszcze, czy zagrają 4 lub 5 obrońców. Są to pytania, na które można odpowiedzieć tylko w momencie meczu. Będą chcieli kontrolować grę, ale my też. Będzie to mecz o dużej intensywności.

Czy występy Benfiki i Ajaksu w Europie mogą być czymś więcej niż tylko romansem?
- I Ajax, i nas stać na więcej. Ajax jest punktem odniesienia w szkoleniu, ale są też inne przykłady. Musisz wiedzieć, że mamy świetny zespół, z doświadczonymi graczami, niektórzy z nich wygrali Tetrę. Każdy klub musi znaleźć swoją drogę do postępu z odpowiednią równowagą. Benfica znalazła tę równowagę. Benfica wie, jak zintegrować młodzież formacji z jej głównym zespołem.

W niedawnym wywiadzie Bruno Fernandes pochwalił Benfikę. Jak odbiera pan jego komplementy? 
- Najważniejszą rzeczą w życiu jest być rozpoznawanym w swojej pracy. Pamiętam, że tydzień temu opowiadałem ci o Bruno [ Fernandesie ] i obecnie lubisz porównywać, kto jest najlepszy. Nie boimy się komplementować naszych przeciwników. Chwaliłem już Sporting, FC Porto czy Bragę. Pochwaliłem Herrerę, Bruno [ Fernandesa ]. Komplementowanie przeciwników nie jest złe. Nie wpływa na moją siłę roboczą. Pośród całego tego zgiełku ( napięcia w portugalskiej piłce nożnej ) musimy posłużyć się tymi przykładami, aby pokazać dobry wizerunek Portugalii na całym świecie, opierając się na tym, co FC Porto robi w Lidze Mistrzów lub patrząc na to, co robimy w Lidze Europy.

Benfica po pierwszym meczu jest faworytem?
- Mamy przewagę i nie zapominamy o tym. Gdy dojdziesz do takiej fazy, wszystko może się zdarzyć. Widzieliśmy już kilka przykładów drużyn, które miały przewagę i nie były w stanie utrzymać jej. Eintracht Frankfurt świetnie radzi sobie w Lidze Europy. Podobnie jak Ajax w Lidze Mistrzów. Benfica już grała przeciwko tym drużynom w tym sezonie. Musimy zagrać tak, jak w pierwszym meczu, aby się zakwalifikować, nie zapominając, że mamy przewagę.

Czy Salvio nadaje się do gry?
- Salvio jest sprawny przez prawie 10 dni, a jeśli otrzymał powołanie, to znaczy, że jest dostępny do gry przez 90 minut, może znaleźć się również na ławce lub trybunach.

W Pucharze Portugalii Benfica wygrała pierwszy mecz i została wyeliminowana. Czy to służy jako ostrzeżenie?
- To fakt, ale są to inne rozgrywki. Wskazujesz negatywną stronę, ale możemy również spojrzeć na pozytywne strony. Naszym celem jest być obecnym w każdej grze, jesteśmy świadomi naszej przewagi, ale najważniejszą rzeczą jest wmówienie sobie, że musimy wygrać mecz. Nie boimy się, ponieważ zespół udowodnił już, że wie, jak zareagować po porażce.

Trwają negocjacje między Samarisem a Benfiką. Czy biorąc pod uwagę, że pan go odrodził, byłby pan zainteresowany odnowieniem jego kontraktu?
- Odrodziłem go? Nie! Nie czynię cudów. To, co robię, to analiza tego, co piłkarz robi na treningu. Mam 24. graczy. Samaris zaczął grać, podobnie jak João Félix, Ferro i Florentino Luís. Aby gracze mogli dołączyć do drużyny, inni musieli odejść. Mamy też bardzo dobrych lekarzy. Patrzymy na wszystkich naszych graczy w ten sam sposób, niezależnie od ich wieku. Patrzymy na sposób, w jaki trenują i jesteśmy zadowoleni ze wszystkich. Rozwijamy strategię naszego meczu i wybraliśmy jedenastkę zgodną z naszą strategią. Gra w Benfice jest łatwa: trenuj na 1000% i dobrze spisuj się na boisku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz