sobota, 2 marca 2019

Bruno Lage: Ten mecz nie zdecyduje o mistrzostwie

Bruno Lage pojawił się wczoraj na konferencji prasowej przed "O Clássico". Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera przed kluczowym meczem sezonu.

Czy zauważył pan jakieś wibracje u graczy przed Klasykiem?
- Nie. Musimy zachować odpowiednią równowagę, w tym co robimy, aby znaleźć drogę i być konsekwentnym. Te czynniki sprawiają, że zespoły wygrywają ważne mecze.

Benfica ma bardzo młody zespół. Czy młodsi zawodnicy odczuwają presję przed meczem z Porto?
- Nasi młodzi piłkarze grali przeciwko Porto już wiele razy, np. w drużynach młodzieżowych. Mamy młodych graczy, którzy są niesamowicie dojrzali. To, co ostatnio zrobiliśmy w Turcji, jest dobrą odpowiedzią na nadchodzący mecz. Czuję, że wszystko jest normalne i bezpieczne.

Czy Jardel zagra?
- Nasz kapitan nie jest jeszcze gotowy.

Jaki jest największy strach przed graniem na Drafão?
- Boję się zawsze jednego - to my, nasz zespół. To moje odczucie. Nie możemy zastosować w praktyce tego, co próbujemy zbudować, ponieważ wciąż jesteśmy w trakcie budowania. To największy strach. Wciąż jest wiele elementów do poprawy.

Co pan sądzi o Sérgio Conceição?
- Jest mistrzem Portugalii, robi świetną karierę w pierwszej lidze i na arenie międzynarodowej.

Jakie jest znaczenie "O Clássico"?
- Powiedz mi mecz, który nie był decydujący od czasu mojego przyjścia. To jest bardzo ważny mecz, ale nie jest zdecyduje o mistrzostwie. Decydujące jest to, że zespół jest regularny w ostatnim czasie. Wszystkie mecze są ważne, np. pierwszy ligowy mecz, w którym wygraliśmy z panem Rui Vitórią i ruszyliśmy dalej, ale wtedy drużyna nie mogła być regularna, więc przeciwnicy są z przodu.

Czy spotkanie z Porto będzie meczem z szansami 50/50?
- Obie drużyny zagrają po to, aby wygrać. Kto będzie lepszy, weźmie ze sobą 3 punkty.

Co pan sądzi o strategii FC Porto?
- W meczu Pucharu Ligi przeciwko nam FC Porto grało w ustawieniu 4-4-2, natomiast w ligowym meczu zagrali w formacji 4-3-3. Naprzemiennie. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z dynamiki FC Porto, która jest przez nas doskonale rozpoznana. Dynamika Porto jest inna w każdym obrębie boiska. Musimy zobaczyć, na jakiej pozycji zagra Hector Herrera, który jest bardzo uniwersalnym graczem i wiele od niego zależy. Ogółem FC Porto to bardzo silny zespół, o bardzo dobrej organizacji defensywnej i ofensywnej. Nie chodzi o typowanie "11" Porto, musimy uświadomić sobie dynamikę i zmiany, które można wprowadzić, także w trakcie gry.

Źródło: O Jogo, A Bola. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz