poniedziałek, 18 lutego 2019

Niech "Orły" polecą wyżej niż "Ptaki"

Już dzisiaj o godzinie 21:15 Benfica zmierzy się na wyjeździe z Aves w ramach 22. kolejki ligi portugalskiej. "Orły" potrzebują zwycięstwa, ponieważ wtedy zbliżą się do Porto na tylko jedno oczko.

Jonas wraca 
Zgodnie ze słowami Bruno Lage na konferencji prasowej, do kadry powrócił Jonas. Brazylijczyk jest w wysokiej formie, w ostatnim ligowym meczu z Nacionalem ustrzelił dublet w bardzo krótkim czasie. 34-latek nie ma jednak szans wygryźć ze składu Harisa Seferovicia, który jest w kapitalnej formie...

Nowy trener, nowy Seferović 
Szwajcar przechodzi przez najlepszy moment w swojej karierze. Wystarczy spojrzeć na statystyki: w ostatnich 10. meczach Seferović strzelił 10 bramek. Wszystko za kadencji Bruno Lage. Pewnie większość nie wie, że Haris Seferović jest najlepszym strzelcem 2019 roku, licząc wszystkie ligi. Haris zdobył więcej bramek od np. Sergio Agüero, Leo Messiego czy Krzysztofa Piątka.

Zbliżyć się do Porto i odskoczyć Bradze 
W dniu wczorajszym odbył się hit 22. kolejki ligi NOS, w którym Sporting podejmował Bragę. Drużyna Marcelo Keizera pokonała "Arcybiskupów" aż 3:0. Jak kto w meczach "Lwów" bywa, najlepszym zawodnikiem został Bruno Fernandes. Zwycięstwo Sportingu oznacza, że jeśli "Orły" uporają się dzisiaj z Aves, to odskoczą Bradze na 4 punkty.

Mama Baldé - gwiazda "Ptaków" 
Kluczową postacią drużyny Augusto Inácio jest bez wątpienia wspominany prawy napastnik. Wypożyczony ze Sportingu zawodnik jest motorem napędowym Aves. W obecnym sezonie rozegrał 25 meczów, w których zdobył 8 bramek. Skrzydłowy zabłysnął w ostatnim ligowym meczu z Marítimo, gdy zdobył jedyną, zwycięską bramkę, co pozwoliło awansować Aves na 16 miejsce w tabeli.

Przedmeczowe wypowiedzi trenera Aves, Augusto Inácio 
- Wiemy, że remis lub nasza wygrana będzie dużą niespodzianką. Benfica ma się dobrze, chcę pogratulować im zwycięstwa w Turcji. Gratulacje dla Bruno Lage, który miał odwagę postawić na tych młodych piłkarzy.

- W ostatnim meczu Benfica dokonała kilku zmian, to pokazuje, że ma do nas szacunek. Postaramy się zatrzymać Benficę. Będziemy grać zdecydowanie i atakować, jeśli będzie to możliwe. Nie chcemy odgrywać słabej roli.

Ostatnie 5 meczów Benfiki z Aves 
Aves vs Benfica 1:1 ( 28.12.18 r., Allianz Cup )
Benfica vs Aves 2:0 ( 23.09.18 r., Liga NOS )
Benfica vs Aves 2:0 ( 10.03.18 r., Liga NOS )
Aves vs Benfica 1:3 ( 22.10.17 r , Liga NOS )
Benfica vs Aves 6:0 ( 02.01.13 r., Taça de Portugal ) 

Przewidywane składy: 
Aves: Quentin Beunardeau; Felipe, Ponck, Galo, Rodrigo; Costa, Braga, Gomes, Luquinhas; Mama Baldé, Derley.

Benfica: Vlachodimos; André Almeida, Rúben Dias, Ferro, Grimaldo; Samaris, Gabriel, Pizzi, Rafa; João Félix, Seferović.

Informacje o meczu:
Data, godzina - 18.02.19 r., 21:15.
Stadion - Estádio do CD Aves.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz