czwartek, 24 stycznia 2019

Benfica żąda ujawnienia komunikacji pomiędzy sędziami!

Benfica w swoim oficjalnym oświadczeniu żąda, aby Rada Arbitrażowa ujawniła komunikację pomiędzy drużyną sędziowską w meczu Benfiki z FC Porto.

Benfica przegrała wtorkowy mecz z FC Porto ( 1:3 ). Głównymi bohaterami zostali niestety sędziowie, a konkretnie arbiter główny, Carlos Xistra oraz sędzia odpowiadający za VAR - Fábio Veríssimo. Sędziowie popełnili nie jeden, lecz szereg błędów, co z VAR-em jest niedopuszczalne. Poniżej prezentuję oficjalne stanowisko Benfiki w tej sprawie.

"Coś bardzo poważnego dzieje się, gdy niezrozumiałe decyzje sędziów odpowiadających za VAR, są główną atrakcją meczu piłki nożnej. VAR, który powinien pomóc i wyjaśnić wątpliwości, jest niewłaściwie wykorzystywany, czego nikt nie potrafi zrozumieć.

W imię prawdy i przejrzystości byłoby wskazane ujawnić nagrania pomiędzy sędzia głównym ( Carlos Xistra ) a sędzią odpowiadającym za analizę wideo ( Fábio Veríssimo ), aby zrozumieć, co wydaje się niezrozumiałe:

● Dlaczego sędzia postanowił sprawdzić przy pomocy VAR-u, czy gol Rafy może zostać uznany?

● Dlaczego sędzia wideo ( Fábio Veríssimo ) powiedział sędziemu głównemu ( Carlos Xistra ), że gol Rafy był nieprawidłowy? '

● Dlaczego ten sam sędzia wideo nie dostrzegł ewidentnych fauli Ólivera i Maregi przy dwóch pierwszych bramkach dla Porto?

● Dlaczego sędzia główny odmówił sprawdzenia drugiej bramki Benfiki na monitorze, niesłusznie unieważnionej przez domniemanego spalonego?

W imię przejrzystości byłoby ważne, aby Rada Arbitrażowa ( CA ) wyjaśniła, w jaki sposób zostały wykryte błędy VAR-u w meczach ligowych. Co więcej, CA może je publicznie zidentyfikować.

Zauważmy, że eksperci, którzy nie mają żadnego połączenia z Benficą, twierdzą, że aktualny lider tabeli ligi portugalskiej ( FC Porto ) znajduje się na tej pozycji głównie z powodu licznych błędów sędziów, a przede wszystkim z powodu masy błędów VAR-u, co jest niezrozumiałe.

Absurdem jest, że błędy arbitrów, zarówno w lidze portugalskiej jak i Pucharze Ligi, zawsze sprzyjają tej samej drużynie".

Źródło: A Bola.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz