niedziela, 2 grudnia 2018

Tak to ma wyglądać!

Benfica pokonała 4:0 Feirense w 11. kolejce ligi portugalskiej. Piłkarze wreszcie zagrali na miarę swoich możliwości!

Zaskoczeniem mogła być obecność Živkovicia w podstawowym składzie. Prawdopodobnie po tym meczu Serb na stałe wskoczy do pierwszego garnituru. Reszta składu była zgodna z przewidywaniami.

Początek meczu był bardzo spokojny. Benfica dłużej utrzymywała się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Najgroźniejszy strzał oddał Pizzi w 29. minucie. Jego strzał z rzutu wolnego świetnie zatrzymał Caio. Po pierwszej części na Estádio da Luz po raz kolejny mogliśmy usłyszeć głośne gwizdy.

Zawodnicy na gwizdy zareagowali znakomicie. W 49. minucie Grimaldo zagrał mocno w pole karne do Jonasa, a tam Brazylijczyk kapitalnym kierunkowym przyjęciem minął obrońcę i uderzył lewą nogą po długim rogu. Caio był bezradny.

Benfica kontynuowała ataki. Dwie minuty później Rafa wyłożył piłkę do Jonasa, ale tym razem napastnik fatalnie przestrzelił. W 57. minucie Benfica dopięła swego. Grimaldo świetnie wypatrzył Rafę, a skrzydłowy zagrał wzdłuż bramki. Tam Jonasa wyręczył Bruno Nascimento, pakując piłkę do własnej siatki.

W 68. minucie Rafa Silva znokautował "Fogaceiros". Živković podaje, Jonas przepuścił piłkę między nogami, Pizzi od razu odgrywa do Brazylijczyka, a on uderza piłkę. Golkiper odbił futbolówkę przed siebie, a tam Rafa wbił piłkę do pustej siatki, strzelając 8. bramkę w tym sezonie.

W między czasie na boisku pojawili się Gabriel i Seferović. I to właśnie Szwajcar w 89. minucie ustalił wynik meczu. Jego pierwsze uderzenie zatrzymał bramkarz, ale przy dobitce Caio nie miał nic do powiedzenia.

Benfica wreszcie wygrała przynajmniej trzema bramkami. Poprzednio Orły w takim stosunku pokonały Nacional ( 4:0 ) i PAOK ( 4:1 ).

Dzięki zwycięstwu "As Águias" plasują się obecnie na 3. miejscu z dorobkiem 23 punktów. Tracą punkt do liderującego FC Porto. Warto zaznaczyć, że Smoki dopiero dzisiaj rozegrają swój mecz w 11. kolejce.

Benfica vs Feirense 4:0 ( 0:0 )
1:0 Jonas 49' ( asysta Grimaldo )
2:0 Bruno Nascimento 57' ( gol samobójczy )