niedziela, 9 grudnia 2018

Męczarnie w Setubal

Benfica pokonała 1:0 na wyjeździe Vitorię Setubal w spotkaniu 12. kolejki Liga NOS. Złotego gola dla Orłów strzelił w 17. minucie Jonas, dla którego było to dopiero czwarte trafienie w tym sezonie.

Dzięki wygranej Benfica nie traci dystansu do czołówki, z której swoje mecze wygrało liderujące FC Porto i aktualnie druga Braga, a w niedzielę swój mecz rozegra Sporting. W razie wygranej Lwów strata Orłów będzie do nich kolejno wynosiła 4, 2 i 1 oczko.

Mecz w Setubal nie należał do najłatwiejszych. Może cieszyć fakt, że było to trzecie kolejne spotkanie Benfiki bez straty gola. Gra wciąż jednak nie powala na kolana i by zainkasować komplet punktów zawodnicy Rui Vitorii musieli się sporo natrudzić. Gospodarze zwłaszcza w ostatnich minutach napędzili Orłom sporo stracha i byli nawet blisko strzelenia wyrównującej bramki.

Więcej o tym jak przebiegało spotkanie możecie się przekonać w poniższym skrócie video.

Vitoria Setubal vs Benfica - 0:1 (0:1)
0:1 Jonas (17')