wtorek, 18 grudnia 2018

200 meczów Pizziego!

Ostatni mecz ligowy z Marítimo był dla Pizziego dwusetnym spotkaniem w barwach "As Águias". Zapraszam na mały felieton z okazji jubileuszu środkowego pomocnika Benfiki.

Pizzi trafił do Benfiki 26 lipca 2013 roku. Pomocnik dołączył do Orłów z Atlético Madryt za 14 mln euro. 24-letni wówczas zawodnik natychmiast został wypożyczony do Espanyolu.

W Barcelonie szybko został podstawowym zawodnikiem. W sezonie 2013/2014 Pizzi rozegrał 34 mecze, w których zdobył 4 bramki i zaliczył jedną asystę.

Dobra postawa w La Lidze nie umknęła Benfice i Pizzi po powrocie z wypożyczenia został włączony do pierwszego zespołu "As Águias". W premierowym sezonie w Benfice Pizzi rozegrał 29 meczów, w których zdobył 2 bramki oraz zaliczył 8 asyst.

W następnych latach było już tylko lepiej. Pizzi pod względem drużynowym najlepiej wspomina sezon 2015/2016. Wówczas podopieczni Rui Vitórii zdobyli aż 3 trofea na krajowym podwórku ( Mistrzostwo, Superpuchar i Puchar Ligi Portugalskiej ). Jaki był wkład Pizziego w te sukcesy? Naprawdę duży. Rozegrał aż 47 meczów, zdobył 8 bramek i zaliczył 9 asyst.

Pizzi swój najlepszy sezon pod względem indywidualnym rozegrał w kampanii 2016/2017. Portugalczyk wystąpił w rekordowych 52 spotkaniach, zdobył 13 goli i zaliczył 12 decydujących podań.

Dobre występy na Stadionie Światła skutkowały powołaniem do reprezentacji Portugalii, dla której Pizzi rozegrał 13 meczów i zdobył 2 bramki. 

W obecnych rozgrywkach Pizzi po raz kolejny jest niepodważalnym piłkarzem pierwszego garnituru. 29-latek rozegrał 25 spotkań na 27 możliwych! Zdobył 6 bramek i zaliczył 7 asyst.

Pizzi jest zwycięzcą o wielkim charakterze. Na ostatnim przyjęciu bożonarodzeniowym pomocnik został zapytany o to, jaki prezent chciałby dostać na święta. Zawodnik odpowiedział krótko i zdecydowanie:
 "Nie chcę świątecznego prezentu, chcę wygrać następny mecz na Maderze, wygrać i zdobyć 3 punkty". 

Pomocnik jest uwielbiany przez kibiców "As Águias". Zabiera głos w trudnych momentach dla drużyny. Po przegranym meczu z Moreirense i gwizdach kibiców na Da Luz, Pizzi został zapytany o to, co sądzi o zachowaniu kibiców. Pomocnik powiedział, że rozumie niezadowolenie fanów, lecz zachęcił kibiców do wsparcia i zjednoczenia w tym trudnym momencie.

Teraz śmiało można powiedzieć, że drużyna Orłów jest zjednoczona i dzięki wsparciu kibiców notuje dobre wyniki. Ostatnie 5 meczów Benfiki to 5 zwycięstw i bardzo dobry bilans bramkowy - 9:0. 

Reasumując, Pizzi w barwach Benfiki rozegrał okrągłe 200 meczów, w których strzelił 37 bramek oraz zanotował 51 asyst.

Przejdźmy do najważniejszego, a więc sukcesy Pizziego z Benfiką. Portugalski pomocnik zdobył: 3 Mistrzostwa Portugalii, 1 Puchar Portugalii, 2 Puchary Ligi Portugalskiej oraz 2 Superpuchary Portugalii.

Kończąc temat, życzymy Pizziemu przede wszystkim zdrowia, szybkiego odrobienia straty do Porto, kolejnych meczów z Orłem  na piersi oraz upragnionego, długo wyczekiwanego - zwycięstwa w europejskim pucharze!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz