środa, 28 listopada 2018

Kompromitacja...

Bayern rozbił Benfikę 5:1 w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Orły tym samym straciły szanse na grę w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Przed meczem Bayernu z Benfiką, Ajax wygrał na wyjeździe 2:0 z AEK-iem. Benfica potrzebowała więc przynajmniej dwubramkowego zwycięstwa.

Od pierwszych minut "Die Roten" atakowali bramkę strzeżoną przez Odisseasa. Zaraz po rozpoczęciu spotkania okazję zmarnował Robben.
Holender szybko się zrehabilitował. W 12. minucie wykonał swoją standardową akcję, po której perfekcyjnie umieścił piłkę w siatce. Odisseas był bez szans.

"Bawarczycy" kontynuowali ataki. W 25. minucie strzał Lewandowskiego z szesnastego metra kapitalnie obronił Vlachodimos. 5 minut później było już 2:0. Robben znów złamał akcję do środka, bez problemu ograł Contiego i trafił do bramki tuż przy słupku.

Benfica nie tworzyła sobie żadnych konkretnych sytuacji, a monachijska maszyna tylko się rozpędzała. W 36. minucie Lewandowski wygrał pojedynek główkowy i umieścił futbolówkę w siatce.

3:0 - tak prezentował się rezultat po pierwszej części gry. Benfica oddała zaledwie jeden celny strzał. Rui Vitória musiał zareagować. Czy skutecznie?

W przerwie boisko opuścił Pizzi, a zmienił go 19-letni Gedson. Kilkanaście sekund później Fernandes zaliczył wejście smoka. Wykorzystał podanie Jonasa i pewnie pokonał Neuera w sytuacji sam na sam. Wydawało się, że Benfica pójdzie za ciosem. Nic bardziej mylnego.

W 51. minucie Kimmich zaliczył drugą asystę, a Lewandowski dublet. Polski snajper wygrał "głowę" z Contim, zdobywając tym samym swojego 6. gola w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Na murawie zameldowali się kolejno Seferović oraz Alfa Semedo. Nie zmienili oni nic w grze Benfiki. Orły nie stwarzały sytuacji, a Bayern spokojnie czekał na dalszy rozwój meczu.

Okazałe zwycięstwo przypieczętował w 76. minucie Franck Ribéry, wykorzystując świetne zagranie Davida Alaby.

Tym samym w grupie E jest już prawie wszystko pewne. "Die Roten" i Ajax zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Champions League, a o zwycięstwo w grupie oba zespoły zagrają 12 grudnia. Benfica zajęła 3. miejsce, które zapewnia grę w Lidze Europy. Grekom został mecz o honor.

Po tym meczu w portugalskich mediach po raz kolejny krążą pogłoski o potencjalnym zwolnieniu Ruiego Vitórii ze stanowiska trenera Benfiki.
Następny mecz Benfica rozegra w najbliższą sobotę, gdzie na Estádio da Luz zmierzy się w lidze z Feirense.

Bayern vs Benfica 5:1 ( 3:0 )
1:0 Robben 13'
2:0 Robben 30'
3:0 Lewandowski 36' ( asysta Kimmich )
3:1 Gedson 46' ( asysta Jonas )
4:1 Lewandowski 51' ( asysta Kimmich )
5:1 Ribéry 76' ( asysta Alaba )

Bayern: Neuer – Rafinha, Süle, Boateng, Alaba – Kimmich, Goretzka – Robben (72' Sanches), Müller (81' Jeong), Ribéry (78' Wagner) – Lewandowski.

Benfica: Vlachodimos – Almeida, Conti, Dias, Grimaldo – Gabriel, Fejsa (76' Semedo), Pizzi (46' Gedson) – Rafa, Jonas (59' Seferović), Cervi.

Żółte kartki: Robben ( 24' ), Ribéry ( 33' ) - Semedo ( 87' ).