niedziela, 28 października 2018

Bolesna porażka

Benfica przegrała na wyjeździe z Belenenses 0:2 i nie wykorzystała okazji na liderowanie w tabeli. Mimo ciągłych ataków piłka nie chciała wpaść do bramki Muriela.

Od pierwszych minut Benfica prowadziła grę i oddawała strzał za strzałem. Muriel dobrze zatrzymywał jednak Salvio i Gedsona.
W 31. minucie obrońca gospodarzy źle interweniował wślizgiem i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, ale strzał Eduardo Salvio świetnie obronił brazylijski bramkarz Muriel.

Po tej niewykorzystanej okazji sytuacji gra Benfiki kompletnie się rozsypała.
Najpierw Vlachodimos sprokurował rzut karny i w 36. minucie Eduardo pewnie wykorzystał jedenastkę. O Belém dobili Orłów tuż przed przerwą. Eduardo kapitalnie zagrał do Keity, który pokonał strzałem po ziemi bezradnego Vlachodimosa.

Na początku drugiej połowy na murawie zameldował się Jonas i zaraz dał się we znaki. Jego strzał z lewej nogi zatrzymał Muriel, który po raz kolejny pokazał się z kapitalnej strony.

Benfica kontynuowała swoje ataki. Był pomysł na grę, ale brakowało skuteczności. Raz świetnie interweniował bramkarz gospodarzy, a innym razem zawodnicy Benfiki fatalnie pudłowali.
Wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie piłkarze Benfiki oddali aż 24 strzały, ale żaden z nich nie wpadł do bramki.

Tym samym Orły zajmują 3. miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Bragi i Porto.

Belenenses vs Benfica 2:0 ( 2:0 )
1:0 Eduardo Henrique 36' ( rzut karny )
2:0 Keita 42'

Belenenses: Muriel - Bergdich, Gonçalo Silva, Sasso, Eduardo Henrique - Mandava (  54. Fredy ), Viana, Santos ( 58. Coelho ), Licá - Lucca, Keita ( 75. Nuno Tomás ).

Benfica: Vlachodimos - Grimaldo, Dias, Jardel, Almeida - Gedson, Fejsa ( 84. Zivković ), Pizzi ( 68. Castillo ) - Rafa, Seferović, Salvio ( 46. Jonas ).

Żółte kartki: Mandava ( 32.), Keita ( 33.) - Jardel ( 45. ), Fejsa ( 79. ).

Sędzia: A. Dias Soares.

Stadion: Estádio Nacional do Jamor.

Frekwencja: 10 635.