piątek, 28 września 2018

Pechowy remis z Chaves

Benfica zremisowała 1:1 wyjeździe z GD Chaves w spotkaniu 6. kolejki Liga NOS. Orły straciły cenne trzy punkty w już doliczonym czasie gry gdy wyrównującego gola dla gospodarzy strzelił Gevorg Ghazaryan.

Orły mecz 6. kolejki rozegrały awansem już w czwartek, gdyż w najbliższy wtorek czeka ich wyjazdowy mecz LM z AEK Ateny. Niestety nie będą go mile wspominać z kilku powodów. Najpierw rozpoczęcie meczu zostało opóźnione o ponad godzinę z powodu ulewnego deszczu. Komplet punktów gospodarze wydarli im w już doliczonym czasie gry, a spotkanie kończyli w dziesiątkę, gdyż w 87. minucie czerwoną kartkę zobaczył argentyński stoper Germán Conti. Ponadto urazów nabawili się Jardel i Gabriel.

Początek spotkania nie zapowiadał pechowego końca. Orły objęły prowadzenie już w 3. minucie po gola Rafa Silvy. Później jednak na murawie dominowali gospodarze, ale wynik do przerwy się już nie zmienił. W drugiej Benfica grała nieco lepiej, ale to gospodarze wyrównali w 75. minucie za sprawą Ormianina Gevorga Ghazaryana. Jednak gdy w 84. minucie Rafa Silva ponownie wyprowadził Orły na prowadzenie wydawało się, że trzy cenne punkty pojadą do Lizbony. Niestety w końcówce najpierw w 87. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Conti, a w doliczonym czasie gry ponownie Ghazaryan pokonał Vlachodimosa.