wtorek, 14 sierpnia 2018

Zwycięski remis w Stambule

Benfica zremisowała 1:1 na wyjeździe z Fenerbahce w rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji grupy niemistrzowskiej do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz Orły wygrały u siebie 1:0 i to one awansowały do kolejnej rundy eliminacji.

Przed spotkaniem wydawało się, że Benfica będzie miała spore problemy z awansem do kolejnej rundy. Okazało się, że Orły są lepszym zespołem niż gospodarze. Początek meczu należał do gospodarzy, ale z czasem ekipa Rui Vitorii kontrolowała przebieg gry i efektem tego była bramka w 26. minucie. Jej strzelcem został 19-letni Getson, któremu przy trafieniu asystował Castillo.

Chilijski napastnik wybiegł w wyjściowym składzie zamiast Ferreyry i walnie przyczynił się do objęcia prowadzenia przez Orły. Niestety kilka minut później musiał opuścić murawę z powodu problemów mięśniowych. Jego miejsce w 34. minucie zajął Ferreyra.

W końcówce pierwszej połowy Orły nieco się pogubiły i efektem tego był stracony gol do szatni, którego strzelcem był Alper Potuk. Wyrównanie podziałało mobilizująco na gospodarzy i pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy należało do Fenerbahce. Benfica miała problemy z wyjściem z własnej połowy, ale skutecznie broniła korzystnego wyniku.

Holenderski trener gospodarzy Philip Cocu postanowił z czasem postawić wszystko na jedną kartę i w 65. minucie wprowadził na boisko Roberto Soldado, kolejnego napastnika i Fenerbahce grało w systemie 4-2-4. Paradoksalnie przyczyniło się do tego, że Orły odzyskały kontrolę nad środkiem pola i dowiozły korzystny wynik do końca.

Rywalem Benfiki w kolejnej decydującej rundzie el. LM będzie grecki PAOK Saloniki, który dzisiaj bezbramkowo zremisował w Moskwie ze Spartakiem (u siebie PAOK wygrał 3:2). Pierwszy mecz 21 sierpnia zostanie rozegrany w Lizbonie na Estadio da Luz.

Fenerbahçe vs Benfica - 1:1 (1:1)|0:1 Gedson (26')
1:1 Alper Potuk (45+1')