niedziela, 26 sierpnia 2018

Derby de Lisboa na remis

Benfica Lizbona zremisowała na Estadio da Luiz 1:1 ze Sportingiem w meczu 3. kolejki sezonu Liga NOS. Gola dla gości strzelił w 64. minucie z rzutu karnego Nani, a wyrównał w 86. minucie młodziutki João Félix.

Orły przez większość spotkania zdecydowanie przeważały i stworzyły sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych niż Lwy. Brakowało jednak ostatniego podania, wykończenia i znakomicie w bramce gości spisywał się Salin.

Bramka dl gości padła w 64. minucie z rzutu karnego podyktowanego za faul Rúbena Diasa na Fredy Montero. Jej pewny egzekutorem był Nani. Wyrównał w 86. minucie strzałem głową 18-letni João Félix, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Rafa Silvy. Więcej o tym jak wyglądał przebieg spotkania możecie się przekonać oglądając poniższy skrót video.

Po meczu fani gospodarzy mogli mieć spory niedosyt, ale po części humor poprawiła im Vitoria Guimaraes, która na wyjeździe ograła 3:2 FC Porto, choć przegrywała już 0:2. Tym samym Smoki nie tylko nie wykorzystały okazji by odskoczyć w tabeli na 2 oczka, ale jeszcze straciły 1 punkt.