środa, 11 lipca 2018

Rozpoczeli od zwycięstwa

We wtorek Benfica pokonała 3:0 serbski  FK Napredak w swoim pierwszym towarzyskich spotkaniu w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Mecz rozegrano na Estádio do Bonfim w Setubal.

Orły nie miały najmniejszego problemu z pokonaniem 7. ekipy poprzedniego sezonu serbskiej Super Ligi. Wszystkie trzy bramki ekipa Rui Vitorii strzeliła do przerwy.

Wynik otworzył w 18. minucie Nicolás Castillo. Dla chilijskiego napastnika sprowadzonego przed sezonem z meksykańskiego UNAM Pumas było to premierowe trafienie w barwach Benfiki. Dwie kolejne bramki to główki stopera Jardela w 22. i 41. minucie, najpierw po dośrodkowaniu Grimaldo, a następnie Pizziego z rzutu rożnego.

Mecz z Napredakiem był rozgrywany w ramach towarzyskiego turnieju, w którym uczestniczą również gospodarze Vitoria Setubal. W środę zagrają oni z Serbami, a w piątek z Benfiką.

Skład Benfiki w I połowie:
Svilar - André Almeida, Conti, Jardel, Grimaldo - Fejsa, Gedson Fernandes, Pizzi, Rafa Silva - João Félix, Castillo.

Skład w II połowie:André Ferreira - Alex Pinto, Lisandro López, Lema, Yuri Ribeiro - Heriberto Tavares (Ola John), Alfa Semedo (Chiquinho), Keaton Parks Franco Cervi - Jonas, Ferreyra