poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Porażka w klasyku, Smoki bliżej mistrzostwa

Benfica Lizbona przegrała na Estadio da Luz 0:1 z FC Porto w spotkaniu 30. kolejki Liga NOS 2017/2018. Tym samym Smoki po dwóch kolejkach odzyskały pozycję lidera i wyprzedzają Orły o 2 oczka.

Niestety możliwość obrony po raz kolejny tytułu mistrzowskiego przez Benficę mocno się oddaliła. Odrobienie w praktyce 3 oczek (przy równej ilości pkt Porto ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań) w 4 kolejkach, które pozostały do zakończenia rozgrywek będzie bardzo trudne, jeżeli wręcz niemożliwe. Porażka boli tym bardziej, że decydująca bramka autorstwa Meksykanina Hectora Herrery padła w 90' spotkania. 

O przebiegu spotkania nie będę się rozpisywał, bo możecie się o nim przekonać oglądając poniższy skrót video. W skrócie można podsumować, że pierwsza połowa należała do gospodarzy, a druga dla gości. Odniosłem wrażenie, że czym bliżej było do końca spotkania to Orły coraz bardziej skłaniały się do obrony w sumie korzystnego remisu. Być może warto było zagrać odważniej, a tak Smoki w końcówce zagrały vabank i mają mistrzostwo na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.

Statystyki i informacje z meczu - tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz