niedziela, 18 marca 2018

Status quo po 27. kolejce

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 2:0 CD Feirense w spotkaniu 27. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują 2. miejsce w tabeli i tracą do liderującego FC Porto 2 punkty, które w sobotę pokonało u siebie 2:0 Boavistę Porto.

Kolejny komplet punktów Orły w dużej mierze zawdzięczają meksykańskiemu napastnikowi Raulowi Jimenezowi. Etatowy rezerwowy wszedł na boisko w 58. minucie i już minutę później otworzył wynik spotkania. Natomiast w 75. minucie po jego podaniu drugiego gola strzelił Rafa Silva.

Wygrana nad Feirense był siódmą z rzędu w rozgrywkach ligowych. Za kadencji Rui Vitorii lepsza passa miał miejsce jedynie w 2015 roku, gdy Orły wygrywały 11-krotnie z rzędu.

W sobotnim meczu choć Benfica pierwszą bramkę zdobyła dopiero po blisko godzinie gry, to wygrana praktycznie nie była zagrożona.  Gospodarze ograniczali się do obrony swojej bramki, a od 41. minuty musieli grać w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Tiago Silvy. W 84. minucie wyrzucony został jeszcze Briseño za faul na André Almeidzie i mecz musieli kończyć w dziewiątkę.