poniedziałek, 5 marca 2018

Spacerek z Maritimo

Benfica Lizbona rozbiła na Estadio da Luz 5:0 Maritimo Funchal w spotkaniu 25. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą do liderującego FC Porto pięć punktów.

Niestety piątkowy szlagier pomiędzy FC Porto i Sportingiem nie potoczył się tak jak oczekiwali fani Orłów i nie zanotowano w nim podziału punktów. Smoki pokonały Lwy 2:1 i utrzymały przewagę nad goniącą Benficą. Ekipie Rui Vitorii w sobotni wieczór nie pozostało nic innego jak ogranie Maritimo i tym samym odskoczenie od trzeciego Sportingu na 3 oczka.

Po zeszłotygodniowych męczarniach z Paços de Ferreira  tym razem Benfica nie miała żadnych problemów z rozbiciem u siebie Maritimo Funchal. Orły już do przerwy prowadziły 4:0 po trzech trafieniach Jonasa (16', 35', karny 42') i Grimaldo (22'), a wynik w drugiej połowie ustalił Żivkowić (81').

Warto odnotować kolejne bramki Jonasa. Brazylijczyk w obecnym sezonie ligowym ma już ich 30 na koncie i niezagrożony przewodzi klasyfikacji strzelców. Goniący go Marenga (FC Porto) i Dost (Sporting) mają o 10 trafień mniej.

Statystyki i informacje z meczu - tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz