wtorek, 20 lutego 2018

Zdemolowali Boavistę

Benfica Lizbona rozbiła na Estadio da Luz 4:0 Boavistę Porto w spotkaniu 23. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli. Do liderującego FC Porto tracą dwa oczka i mają ich tyle samo co trzeci Sporting.

Orły jesienią przegrały niespodziewanie na wyjeździe 1:2 z Boavistą. W sobotni wieczór nie mieli jednak problemu z pewną wygraną nad Panterami.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 15. minucie, ale Jonas nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo to do przerwy drużyna Rui Vitorii prowadziła dwoma bramkami po trafieniach dwóch środkowych obrońców Rubena Diasa w 18. minucie i Jardela w 44. minucie.

W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, ale dwa kolejne ciosy znowu zadali gospodarze. Najpierw w 77. minucie po wielkim zamieszaniu w polu karnym samobójcze trafienie zaliczył Henrique, a w 90. minucie wynik ustalił Raul Jimenez wprowadzony w końcówce za Jonasa.