niedziela, 21 stycznia 2018

Spacerek z Chaves

Benfica Lizbona pewnie pokonała 3:0 na Estadio da Luz ekipę GD Chaves w spotkaniu 19. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli, ale odrobiły 2 oczka do drugiego Sportingu, który zremisował 1:1 na wyjeździe z Vitorią Setubal.

Gospodarze nie mieli najmniejszego problemu z pokonaniem 7. przed tą kolejką GD Chaves. Wynik meczu otworzył już w 13. minucie niezawodny ostatnio Jonas, a sześć minut później za jego sprawą Orły prowadziły już 2:0. Tuż po przerwie w 47. minucie kolejną bramkę dołożył Pizzi i gracze Rui Vitorii mogli spokojnie i nie wysilając już się kontrolować mecz do ostatniego gwizdka spotkania.

Dla Jonasa był to 22. i 23. trafienie w rozgrywkach ligowych w tym sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Co ciekawe dla gości była to pierwsza porażka w lidze od 29 października kiedy na wyjeździe ulegli 0:1 Bradze. Od tamtego czasu wygrali 5 spotkań i 3 zremisowali. Tym samym Benfica zakończyła ich passę 8 spotkań bez porażki.