sobota, 2 grudnia 2017

O Clássico na remis

Benfica Lizbona zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z liderującym FC Porto w spotkaniu 13. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli i tracą do liderującego FC Porto i Sportingu po 3 punkty.

Sprawiedliwie trzeba przyznać, że punkt wywieziony z Estádio do Dragão jest bardzo szczęśliwy, bo gospodarze byli zdecydowanie lepsi w tym meczu i dwukrotnie skrzywdził ich arbiter, nie dyktując karnego i nie uznając prawidłowo zdobytej bramki.

Początek spotkania należał do Benfiki, ale z czasem gospodarze przejęli kontrolę nad grą i w końcówce już zdecydowanie przeważali. W 44 minucie Luisao zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia Álvaro Mesquita nakazał grać dalej.

Po zmianie stron przewaga Porto była już druzgocąca. Jak już podopieczni Sérgio Conceição pokonali golkipera gości, to arbitrzy - nie wiedzieć z jakiego powodu - odgwizdali spalonego. Od tego momentu do dogodnych sytuacji dochodził tylko Marega. Napastnik "Smoków" miał dwie okazje, z których musiał wykorzystać chociażby jedną. W obu jednak katastrofalnie spudłował. Najpierw nie trafiając w piłkę, a w czwartej minucie doliczonego czasu, mając przed sobą pustą bramkę, przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. 

Od 82. minuty Benfica miała jeszcze większy kłopot, bowiem musiała radzić sobie w dziesiątkę. Andrija Zivković obejrzał bowiem drugą żółtą kartkę, za bezmyślny faul w środkowej strefie boiska. Co ciekawe Serb przebywał na boisku aż 2 minuty!

Statystyki i informacje z meczu - tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz