środa, 1 listopada 2017

Porażka na Old Trafford

Benfica Lizbona przegrała na wyjeździe 0:2 z Manchesterem United w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2017/2018. Tym samym Orły mają już tylko matematyczne szanse na wyjście z grupy.

Już na początku spotkania Anthony Martial przeprowadził rajd środkiem boiska i został sfaulowany przed polem karnym. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, ale posłał piłkę nad bramką gości.

W 15. minucie Martial znów się nie popisał, a tym razem zmarnował karnego, którego sam wywalczył po nieprzepisowym zagraniu Douglasa. Słaby strzał z jedenastki obronił Mile Svilar.

Goście nie zamierzali się ograniczać do obrony własnej bramki i w 18. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. David de Gea znakomicie jednak obronił strzał zza pola karnego Diogo Goncalvesa.

Po półgodzinie gry dwa razy błysnął Romelu Lukaku. Najpierw strzelił w krótki róg, ale Svilar nie dał się zaskoczyć. Po chwili Belg w dobrej sytuacji główkował tuż nad bramką Benfiki.

Tuż przed przerwą "Czerwone Diabły" objęły prowadzenie. Podobnie jak w pierwszym meczu obu drużyn pomógł im bramkarz Svilar. Tym razem Nemanja Matić uderzył płasko z dystansu, piłka trafiła w słupek, a potem, odbita od pleców bramkarza, wtoczyła się za linię bramkową.

Na drugą połowę w zespole gospodarzy nie wyszedł Jesse Lingard, który przed przerwą doznał kontuzji. Jego miejsce zajął Henrich Mchitarjan.

W 60. minucie de Gea, podobnie jak w pierwszej połowie, zatrzymał groźny strzał w róg Goncalvesa.

Kwadrans później na murawie pojawił się Marcus Rashford, który zmienił Martiala. Krótko po wejściu na boisko Anglik wdał się w drybling w polu karnym i został sfaulowany przez Andreasa Samarisa. Karnego silnym strzałem zamienił na gola Daley Blind.

W drugim meczu grupy A FC Basel przegrało 1-2 z CSKA Moskwa. Oba zespoły mają po sześć punktów. Wciąż bez punktów pozostaje Benfica i już nawet awans z 3. miejsca do fazy grupowej Ligi Europy jest czysto iluzoryczny.

Manchester United vs Benfica Lizbona - 2:0 (1:0)

Bramki: Svilar 45’ (sam.), Blind 78’ (kar.)

Manchester United: De Gea, Darmian, Bailly, Smalling, Blind, Matić, McTominay, Mata (Herrera 68'), Lingard (Mychitarian 46'), Martial (Rashford 75'), Lukaku

Benfica Lizbona: Svilar, Douglas, Rúben Dias, Jardel, Grimaldo (Eliseu 64'), Fejsa, Samaris, Pizzi (Jonas 79'), Salvio, Diogo Gonçalves, Raúl (Seferović 75')

opis meczu: sport.interia.pl