czwartek, 19 października 2017

Porażka po kuriozalnym golu

Benfica Lizbona przegrała u siebie 0:1 z Manchesterem United w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2017/2018. Tym samym Orły wciąż pozostają bez zdobyczy punktowej i zamykają tabelę grupy A.

Pierwsza połowa stała na niskim poziomie. Optyczną przewagę miał Manchester United, lecz niewiele z tego wynikało. Gościom brakowało ostatniego podania i dobrego wykończenia akcji. Pierwszy groźny strzał Czerwone Diabły oddały bowiem dopiero w 36. minucie, kiedy to Nemanja Matić próbował zaskoczyć Mile Svilara, lecz ten nie dał się zaskoczyć.

Benfica Lizbona ograniczała się głównie do kontrataków, ale i w poczynaniach gospodarzy brakowało konkretów. Portugalczycy głównie szukali akcji oskrzydlających i dośrodkowań ze skrzydeł. Bez skutku.

Po zmianie stron nadal niewiele działo się na boisku. Raz z dystansu minimalnie przestrzelił Matić i niewiele wskazywało na to, że wynik szybko ulegnie zmianie. Przyszła jednak 65. minuta. Wówczas Marcus Rashford ni to strzałem ni podaniem, zagrał z rzutu wolnego i wprawdzie Svilar złapał piłkę, ale już za linią bramkową. W tej sytuacji wyszło niedoświadczenie golkipera Benfiki.

Do końca spotkania nic już się nie zmieniło i Manchester wygrał trzeci mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. W Lizbonie Czerwone Diabły nie zagrały jednak wielkiego spotkania. Benfika dostosowała się jednak poziomem do faworyta tego spotkania i w zasadzie w ogóle nie zagroziła bramce de Gei.

Porażka z United w zasadzie przekreśla szanse Benfiki na awans do dalszej fazy rozgrywek. Po trzech kolejkach Portugalczycy nie mają na swoim koncie choćby punktu. Bardzo trudno będzie również z taką grą o awans z 3 miejsca do fazy pucharowej Ligi Europy.

W drugim spotkaniu grupy A rosyjski CSKA Moskwa niespodziewanie przegrał u siebie 0:2 z FC Basel.

opis spotkania: sportowefakty.wp.pl