sobota, 5 sierpnia 2017

Supertaça - sob. 21:45

W sobotę późnym wieczorem na Estádio Municipal de Aveiro, Benfica Lizbona zmierzy się z Vitórią Guimarães w spotkaniu o Superpuchar Portugalii. Mecz będzie transmitowany przez kanał RTP Internacional, który jest dostępny w wersji niekodowanej na obu polskich platformach satelitarnych.

Orły staną dzisiaj przed szansą wywalczenia po raz 7. w historii Supertaca. Do tej pory 12 razy walczyli o to trofeum i triumfowali sześciokrotnie w latach 1980, 1985, 1989, 2005, 2014, 2016. 

Vitoria Guimaraes dwukrotnie rywalizowała o Superpuchar Portugalii i raz udało im się zdobyć to trofeum w 1988 roku, gdy okazała się lepsza od ówczesnego mistrza kraju FC Porto.

Superpuchar jak w każdym kraju rozgrywany jest pomiędzy aktualnym mistrzem i zdobywcą krajowego pucharu. Jest również oficjalnym rozpoczęciem nowego sezonu. W sezonie 2016/2017 oba te tytuły zgarnęli gracze Benfiki wiec ich przeciwnikiem będzie ekipa z Guimaraes, która przegrała z Orłami 1:2 w finale Pucharu Portugalii.

Faworytem meczu jest oczywiście Benfica, która w poprzednim sezonie zmierzyła się Vitorią 4-krotnie i za każdym razem odnosiła zwycięstwo. Dwa mecze ligowe zakończyły się wygranymi 2:0 na wyjeździe i 5:0 u siebie. W Pucharze Ligi Orły wygrały 2:0 w Guimaraes, a wspomniany finał Taca de Portugal zakończył się wygraną 2:1. Os Vimaranenses nie można jednak lekceważyć, bo grają efektowny i ofensywny futbol i są w stanie sprawić niespodziankę. Tydzień temu w towarzyskim spotkaniu rozbili 3:0 Sporting Lizbona i to powinna być przestroga dla ekipy Rui Vitorii.

Orły w okresie przygotowawczym prezentowały się bardzo słabo podczas spotkań towarzyskich. Z sześciu rozegranych wygrały tylko dwa (2:0 z Neuchatel Xamax i 2:1 z Betisem Sewilla), a w czterech poniosły porażki i to dosyć dotkliwe (1:5 Young Boys Berno, 0:1 Hull City, 2:5 Arsenal Londyn i 0:2 RB Lipsk).

Trener Rui Vitoria nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z kontuzjowanych Júlio Césara, Carrillo, André Horty i Kostasa Mitroglou. W kadrze meczowej znalazły się letnie nabytki Orłów: Bruno Varela, Chris Willock, Chrien i Seferovic.

Kadra meczowa Benfiki:
Bramkarze: Paulo Lopes, Bruno Varela
Obrońcy: Lisandro, Grimaldo, Luisão, André Almeida, Jardel, Eliseu;
Pomocnicy: Fejsa, Filipe Augusto, Salvio, Pizzi, Cervi, Chris Willock, Chrien, Diogo Gonçalves, João Carvalho;
Napastnicy: Raúl Jimenez, Jonas, Seferovic, Rafa;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz