niedziela, 20 sierpnia 2017

Rozbili Belenenses

Benfica Lizbona pokonała u siebie 5:0 Belenenses Lizbona w spotkaniu 3. kolejki Liga NOS. Dzięki rozmiarom wygranej Orły objęły prowadzenie w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu niż Sporting Lizbona i Rio Ave.

Benfica nie miała żadnych problemów ze zwycięstwem w małych derbach Lizbony. Gospodarze już po 33. minutach prowadzili trzema bramkami po trafieniach Jonasa, Salvio i Seferovicia i spokojnie mogli kontrolować przebieg spotkania. Kolejne dwa gole padły w samej końcówce meczu, gdy hattricka skompletował Jonas. Tym samym Brazylijczyk objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców (4 gole) i o jedno trafienie wyprzedza Seferovicia (4 gol w 4 kolejnym meczu o stawkę) i Holendra Bas Dosta ze Sportingu.

Jonas strzelając 3 gole stał się również drugim najlepszym strzelcem obcokrajowcem w historii klubu. Do tej pory rozegrał 114 spotkań ligowych i strzelił 90 goli. Wczoraj wyprzedził Matsa Magnussona (87 goli), a lepszy jest tylko Oscar Cardozo, który w latach 2007-2014 strzelił 172 goli.

Orły mogą jeszcze stracić przewodnictwo w tabeli jeżeli FC Porto pokona u siebie Moreirense przynajmniej 4 bramkami. Wówczas po 9 pkt. będą mieć 4 drużyny, ale Smoki będą mieć najlepszy bilans bramkowy.

Statystyki i informacje z meczu - tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz