poniedziałek, 14 sierpnia 2017

GD Chaves vs Benfica Lizbona

W poniedziałkowy wieczór Benfica Lizbona zmierzy się na wyjeździe z GD Chaves w spotkaniu 2. kolejki Liga NOS. Mecz będzie transmitowany przez kanał RTP Internacional, który jest dostępny w wersji niekodowanej na obu polskich platformach satelitarnych.

Po wygranych Sportingu i FC Porto ekipa Rui Vitorii również musi zainkasować 3 punkty, by już na początku rywalizacji nie nie tracić dystansu do najgroźniejszych rywali w walce o mistrzostwo. Trudno sobie wyobrazić inny scenariusz niż wygrana Orłów, ale gospodarzy nie można lekceważyć, bo w okresie przygotowawczym nie przegrali spotkania, 4-krotnie wygrywając i 2-krotnie remisując. W pierwszej kolejce gracze Chaves przegrali na wyjeździe 2;3 z Vitorią Guimaraes, ale obie bramki strzelili w końcówce gdy już przegrywali trzema bramkami.

Benfica w okresie przygotowawczym prezentowała się kiepsko (2 wygrane i aż 4 porażki), ale jak przyszedł początek sezonu to na portugalskim podwórku pokazała swoją siłę. Najpierw w meczu o Superpuchar pokonała 3:1 Vitorię Guimaraes, a tydzień temu na inaugurację ligi w tych samych rozmiarach odprawiła na Estadio da Luz mocny Sporting Braga. Nic wiec dziwnego, że ekipa Rui Vitorii jest zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania.

Kadra Benfiki na mecz:
Bramkarze: Paulo Lopes, Bruno Varela;
Obrońcy: Lisandro, Luisão, Eliseu, Jardel, André Almeida, Rúben Dias;
Pomocnicy: Fejsa, Filipe Augusto, Salvio, Pizzi, Cervi, Willock, M. Chrien, Diogo Gonçalves, João Carvalho;
Napastnicy: Raul Jiménez, Jonas, Seferovic, Rafa.

Nieobecni:
Benfica: Júlio César, Grimaldo, Zivkovic, André Horta, Migrolou (kontuzjowani), Samaris (pauzuje za kartki).
GD Chaves: Platiny i Perdigão (kontuzjowani), Hamdou, (wypożyczony z Benfiki).

Statystyki:
W spotkaniach ligowych obie drużyny zmierzyły się ze sobą w 28 spotkaniach. Benfica triumfowała w 22, Chaves w 3 i w 3 zanotowano remisy. Bilans bramkowy jest naturalnie korzystny dla Orłów i wynosi 57 do 14.

Wyniki ostatnich 8 spotkań ligowych:  


Najwyższe zwycięstwa:
1994/1995 - 5:0 (dom)
1985/1986 - 4:0 (dom)

Najwyższa porażka:
1996/1997 - 1:3 (wyjazd)

PRZEWIDYWANE SKŁADY WYJŚCIOWE:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz