niedziela, 30 lipca 2017

Rozbici przez Kanonierów

Benfica Lizbona przegrała w sobotę 2:5 z Arsenalem Londyn w towarzyskim spotkaniu w ramach Emirates Cup. Do przerwy był remis 2:2, a losy meczu rozstrzygnęły się w 2. połowie.

Początek spotkania był bardzo obiecujący, bo Orły objęły prowadzenie już w 11. minucie po trafieniu Emanuela Cerviego. Niestety gospodarze stosunkowo szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami Theo Walcotta w 24. i 32. minucie. Ekipa Rui Vitori doprowadziła do wyrównania w 39. minucie za sprawą Eduardo Salvio.

Niestety w drugiej połowie już tak różowo nie było, a ponowne prowadzenie gospodarzom dał w 52. minucie Lisandro Lopes po samobójczym trafieniu. Autorami dwóch kolejnych trafień dla Kanonierów byli Oliver Giroud w 64. minucie i Alex Iwobi w 70. minucie.

W drugim sobotnim spotkaniu Emirates Cup hiszpańska Sevilla FC pokonała 1:0 niemiecki RB Lipsk i właśnie z wicemistrzem Niemiec zmierzą się Orły w niedzielnym spotkaniu.