środa, 7 czerwca 2017

Benfica news

Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki Lizbona pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach i godzinach. Większość z nich to oczywiście spekulacje transferowe.

Anderson Taliscana kolejny rok zostanie wypożyczony do tureckiego Besiktasu. 23-letni Brazylijczyk w poprzednim sezonie był kluczowym graczem mistrza Turcji i w 33 spotkaniach ligowych strzelił 17 bramek. Klub ze Stambułu mógł do 30 kwietnia zdecydować czy wykupi definitywnie młodego napastnika czy wypożyczy na kolejny sezon. W pierwszym przypadku musiałby zapłacić za niego 22,5 mln euro, w drugim na który się zdecydował wypożycza go na kolejny rok za 2,5 mln euro. W czerwcu 2018 roku Besiktas ponownie będzie miał prawo go wykupić za 20 mln euro. Talisca został kupiony przez Benficę w lipcu 2014 roku z Bahia za 4 mln euro.

***

Brazylijczyk Alan Júnior podpisał we wtorek 5-letnią umowę z Benficą. 24-letni napastnik grał w 2-ligowym portugalskim AD Fafe i w ostatnim sezonie strzelił 15 bramek. W nadchodzącym sezonie będzie graczem Benfica B, która również gra w Segunda Liga. Oczywiście w razie postępów może zostać włączony do kadry pierwszego zespołu.

***

22-letni napastnik Cristian Arango w przyszłym tygodniu ma się pojawić w Lizbonie i podpisać 3-letnią umowę z Orłami. Kolumbijczyk jest reprezentantem kadry U-20 swojego kraju i ostatnio grał w Millonarios Bogota.

***

Ustalono termin i miejsce rozegrania meczu o Supertaça (Superpuchar). Spotkanie pomiędzy Benficą (mistrz i zdobywca Pucharu Portugalii) a Vitorią Guimaraes (finalista Pucharu Portugalii) zostanie rozegrany 5 sierpnia o godzinie 21:45 czasu polskiego na stadionie miejskim w Aveiro.

***

Pomocnik Dálcio Gomeszostał wypożyczony do szkockiego Glasgow Rangers. 21-latek grał w Benfice B i w ostatnim sezonie zanotował 33 spotkania ligowe w 2. lidze portugalskiej. Do Benfiki trafił w 2015 roku z Belenenses.

***

Agent 23-letniego Sinana Gumus stwierdził w wywiadzie, że jego podopieczny jest już dogadany z Benficą Lizbona. Tureckie media dodają, że Galatasaray Stambuł ma za niego otrzymać 3,5 mln euro.

***

21-letni André Moreira z Atletico Madryt najprawdopodobniej zostanie następcą Edersona Moraesa sprzedanego do Manchesteru City. 

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz