poniedziałek, 8 maja 2017

Złoty gol Jimeneza


Benfica Lizbona pokonała 1:0 na wyjeździe drużynę Rio Ave FC w spotkaniu 32. kolejki Liga NOS. Tym samym Orły na 2 kolejki przed końcem rozgrywek powiększyły przewagę nad FC Porto do 5 punktów.

W sobotę FC Porto niespodziewanie zremisowało 1:1 na wyjeździe z Maritimo Funchal i tym samym przed Benficą otworzyła się ogromna szansa odskoczenia od rywala i w praktyce otworzenia prostej autostrady do obrony tytułu mistrzowskiego. Orły musiały jednak wygrać na wyjeździe z Rio Ave i po raz kolejny zrobiły to, ale w najskromniejszej formie. Jedynego i jakże ważnego gola strzelił dopiero na kwadrans przed końcem spotkania Raul Jimenez, który tym razem wybiegł w wyjściowej jedenastce koszem Kostasa Mitroglu. 

Benfica na dwie kolejki przed końcem ma aż 5 oczek przewagi nad FC Porto, a to oznacza, że wygrana w kolejnym meczu u siebie z Vitorią Guimaraes zagwarantuje im obronę tytułu mistrzowskiego. Na Estadio da Luz szykuje się wiec wielka feta i miejmy nadzieję, że w sobotę 13 maja gospodarze będą się cieszyć z 36. tytułu mistrzowskiego, a 4. z rzędu. 

Statystyki i informacje z meczu - tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz