czwartek, 6 kwietnia 2017

Awans z niespodziewanymi emocjami i nerwami

Benfica Lizbona zremisowała 3:3 na Estadio da Luz z GD Estoril Praia w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Taça de Portugal. Orły awansowały do wielkiego finału gdzie zmierzą się z Vitorią Guimaraes.

Po zwycięstwie 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym na wyjeździe nikt chyba nie spodziewał się takich emocji w spotkaniu rewanżowym. Raczej wydawało się, że Orły w środowy wieczór powinny spokojnie przypieczętować swój awans do wielkiego finału. Trener Rui Vitoria dał nawet zagrać kilku zmiennikom. Tak jednak nie było i fani zgromadzeni na Estadio da Luz do ostatniego gwizdka musieli drżeć o to, by gospodarze awansowali do wielkiego finału.

Ambitni goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie i w 46. minucie przy stanie 2:1 dla nich stan rywalizacji się wyrównał. Benfica potrafiła jednak strzelić dwie bramki i objąć prowadzenie 3:2, ale w 78. minucie znów na tablicy świetlnej widniał remis. Każda kolejna bramka dla Estoril dawała gościom awans, ale na szczęście wynik się już nie zmienił i 28 maja Orły zagrają w wielkim finale z Vitorią Guimaraes.

Vitorią Guimaraes do finału również awansowała z kłopotami. Po pokonaniu u siebie 2:0 GD Chaves mogła czuć się jedną nogą w finale. W rewanżu sytuacja zmieniła się jednak diametralnie i Chaves odrobiło straty i prowadziło już nawet 3:0. Gol Marega w 65. minucie pozwolił Vitorii awansować dzięki większej ilości bramek strzelonych na wyjeździe.