wtorek, 14 lutego 2017

Wygrywamy z Borussią!

Sport Lisboa e Benfica pokonała na Estadio Da Luz niemiecką Borussię Dortmund 1-0 w ramach 1/8 rozgrywek Champions League. Jedyną bramkę dla naszych zdobył Król Lizbony  przez duże "K", czyli  Costas Mitroglou.

Pierwsza połowa zaczęła się od nieśmiałych ataków "Orłów". Lecz pierwszą stuprocentową okazję zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang, który w sytuacji sam na sam z Edersonem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 23. minucie okazję miał Dembele, ale i on nie potrafił pokonać brazylijskiego golkipera gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się pod znakiem nacisków Borussi, która lepiej operowała piłką w środku pola, wymieniała więcej podań i dłużej utrzymywała się przy piłce.

Drugą połowę Benfica otworzyła znakomicie, bo już w 48. minucie meczu do bramki trafił Mitroglou, który wykorzystał zgranie głową przez Luisao, co prawda miał lekkie  problemy  z oddaniem strzału, ale ostatecznie opanował piłkę i skierował ją do niemalże pustej bramki.

Po golu Benfica oddała inicjatywę, co przełożyło się na sytuację z 57. minuty meczu. Fejsa zagrał ręką w polu karnym i sędzia Rizzoli podyktował jedenastkę dla zespołu gości. Do piłki podszedł Aubaneyang, który już wcześniej zmarnował trzy dobre sytuacje. Strzelił źle, bo w stojącego na linii Edersona i tym samym Borussia nie doprowadziła do remisu. W późniejszej fazie spotkania Borussia naciskała na Benficę, w której dobre zawody rozegrał Ederson, Salvio czy Mitroglou. Pochwalić natomiast nie możemy Fejsy, który tracił dużo piłek i sprokurował karnego.

Do rewanżu "Orły" podejdą z zaliczką najlepszego jednobramkowego wyniku na plus. A więc każy remis daje awans, jak i każda jednobramkowa porażka wyższa niż 1-0 daje nam awans ( 2-1, 3-2, 4-3 itd.) Rewanż odbędzie się 8 marca na Signal Iduna Park w Dortmundzie.

W drugim rozgrywanym dzisiaj meczu Paris SG pokonało u siebie Barcelonę aż.... 4-0! Tym samym na 95% mamy już wyłonionego jednego ćwierćfinalistę.