środa, 2 listopada 2016

Dynamo pokonane po raz kolejny

Benfica Lizbona pokonała u siebie 1:0 Dynamo Kijów, w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2016/2017. W drugim meczu grupy B turecki Besiktas Stambuł zremisował u siebie 1:1 z SSC Napoli.

Orły przeważały w pierwszej połowie, ale gola strzeliły dopiero w samej końcówce, gdy rzut karny pewnie wykonał Salvio. W drugiej połowie oddali jednak inicjatywę gościom i o mało co nie skończyło się to stratą cennych punktów. Bramkarz Ederson sfaulował jednego z rywali i Dynamo w 68. minucie miało rzut karny. Na całe szczęście Brazylijczyk się zrehabilitował i obronił strzał Juniora Moraesa. Ostatecznie udało się gospodarzom dowieść wygraną do końca i zainkasować cenne trzy punkty.

Benfica dzięki zwycięstwu awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy B. Prowadzi z taką samą liczbą punktów (7) Napoli, trzeci jest Besiktas z 6 oczkami, a Dynami zamyka tabelę z 1 punktem. Orły 2 razy pokonując Dynamo zagwarantowały sobie minimum 3. miejsce w grupie, czyli w najgorszym przypadku zagrają w fazie pucharowej Ligii Europy.