czwartek, 20 października 2016

Zdobyli Kijów!

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 2:0 Dynamo Kijów, w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2016/2017. W drugim meczu grupy B niespodziewanie Besiktas Stambuł wygrał 3:2 na wyjeździe z SSC Napoli.

Spotkanie w Kijowie zaczęło się znakomicie dla Orłów, bo już w 9. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym zamienionym na bramkę przez Eduardo Salvio. Od tego momentu Benfica umiejętnie kontrolowała przebieg spotkania, groźnie kontratakując.Gdy w 55. minucie Franco Cervi podwyższył na 2:0 wywiezienie kompletu punktów z groźnego terenu stało się bardzo realne. Co prawda gospodarze ruszyli do huraganowych ataków, ale obrona Benfiki i Ederson w bramce spisywali się bez większych zarzutów i nie pozwolili na strzelenie Ukraińcom choćby honorowej bramki.

Zwycięstwo Benfiki w Kijowie i niespodziewana wygrana Besiktasu w Neapolu mocno skomplikowały sytuację w grupie B. Dalej liderem jest Napoli z 6 punktami, Besiktas jest drugi z 5 oczkami, a Benfica trzecia z 4 punktami. Tabelę zamyka Dynamo z 1 oczkiem i chyba ma już tylko matematyczne szanse na awans z grupy.