środa, 17 sierpnia 2016

Steven Vitória sprzedany do Lechii

Benfica Lizbona sprzedała do Lechii Gdańsk Stevena Vitórię, środkowego obrońcy podpisał z polskim klubem trzyletnią umowę. Kwota transferu nie została ujawniona. 

Steven Vitória karierę rozpoczynał w FC Porto, później był zawodnikiem SC Olhanense, SC Covilha, Estorilu Praia, Benfiki, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Philadelphii Union, czyli przedstawicielu amerykańskiej MLS.

Na początku 2016 roku Kanadyjczyk wrócił do Benfiki, lecz spotkał go tam zimny prysznic - trafił zaledwie do zespołu rezerw, w którym i tak nie wystąpił ani razu. Z Orłami miał wciąż wazny kontrakt do czerwca 2017 roku.

Fantastyczny był dla niego sezon 2012/13. Będąc jeszcze piłkarzem SC Olhanense, a w rundzie wiosennej Estorilu Praia, strzelił aż jedenaście bramek w portugalskiej ekstraklasie. Co istotne nie były to jedynie uderzenia głową po rzutach rożnych, ale też pewnie wykonywane "jedenastki".

Steven Vitória jest aktualnym reprezentantem Kanady. Zagrał w kadrze trzykrotnie, debiutował w lutym bieżącego roku. Jego rodzice pochodzą jednak z Portugalii i on sam jako junior grał w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju, m.in. biorąc udział w mistrzostwach Europy do lat 19 w 2006 roku oraz mistrzostwach świata do lat 20 w 2007 roku.

abola.pt - trojmiasto.sport.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz