sobota, 23 lipca 2016

Jiménez definitywnie wykupiony

Benfica Lizbona definitywnie wykupiła Raúla Jiméneza z Atletico Madryt. Meksykanin w sumie kosztował Orły 21,8 mln euro i stał się najdroższym w historii nabytkiem klubu z Estadio da Luz i drugim w historii transferem do ligi portugalskiej.

Benfica rok temu zapłaciła Atletico za 50% praw do karty napastnika 9,8 mln euro. Teraz doszła do porozumienia z hiszpańskim klubem w kwestii wykupienia reszty praw do niego. Za drugą połowę karty Orły zapłaciły 12 mln euro. 

Jimenez stał się najdroższym transferem do Benfiki w całej historii. Co ciekawe wyprzedził dwóch innych graczy, których sprowadzono z Atletico Madryt. Do tej pory najdroższy był Pizzi (14 mln euro) i Salvio (13,5 mln euro). 

Transfery na linii Benfica-Atletico i Atletico-Benfica mają już długą i owocną historię. Łącznie oba klubu dokonały pomiędzy sobą transakcji na kwotę 129,95 mln euro. Co ciekawe bilans jest prawie równy. Do Benfiki trafili José António Reyes (2,65 mln), Roberto (8,5 mln), Salvio (13,5 mln), Pizzi (14 mln), Raúl Jiménez (21,8). W sumie do kasy Atletico zapłacono 60,45 mln euro. Benfica natomiast zarobiła na Danim (2,5 mln), Simão Sabrosie (20 mln, Roberto (6 mln), Janie Oblaku (16 mln) i niedawno na Nico Gaitánie (25 mln). W sumie Orły zainkasowały 69,5 mln euro.

Meksykański napastnik stał się również najdroższym zawodnikiem z Ameryki Środkowej. Do tej pory najdroższym był jego rodak Javier Hernández (Chicharito) za którego przed rokiem Bayer Leverkusen zapłacił 12 mln euro Manchesterowi United.

Jedynym droższym transferem do ligi portugalskiej był Hulk, którego sprowadziło FC Porto, ale jedynie wówczas, gdy uwzględnimy również koszty pośrednictwa przy transferze. Biorąc to pod uwagę Smoki zapłaciły za Brazylijczyka łącznie 22 mln euro (19 mln kwota transferowa i 3 mln prowizji).

PS. Benfica otrzymała oficjalną ofertę kupna Jimeneza za 35 mln euro od chińskiego Guangzhou Evergrande.

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz