czwartek, 23 czerwca 2016

Benfica news


Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki Lizbona pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach i godzinach. Większość z nich to spekulacje transferowe.

21-letni Santiago Rosales z argentyńskiego Aldosivi nie chce grać w Benfice. Władze Orłów porozumiały się z jego dotychczasowym pracodawcom w sprawie transferu, ale zawodnik za namową swojego menadżera, Juana Cruza Ollera się temu sprzeciwił. Nie pojawił się nawet na pierwszym treningu Aldosivi po okresie urlopowym.

Według argentyńskiego radia 90.9 FM Benfica jest już o krok od pozyskania Oscara Beniteza z Lanus. 23-letni Paragwajczyk może grać jako napastnik i prawy pomocnik i Orły mają za niego rzekomo zapłacić 4 mln euro.

Dziennik A Bola twierdzi, że Benfica uzgodniła już transfer kolumbijskiego pomocnika Guillermo Celisa. 23-letni gracz z klubu Junior Barranquilla ma kosztować Orłów około 2,2 mln euro i miałby zastąpić Renato Sanchesa sprzedanego do Bayernu Monachium.

Innym graczem na pozycję Renato Sancheza może być reprezentant Węgier, 21-letni Ádam Nagy. Gracz Ferencvárosu Budapeszt jest wyceniany przez Benficę na 1,5 mln euro, ale jego dobre występy na trwającym EURO mogą usztywnić stanowisko mistrza Węgier.

Włoski dziennik Il Messaggero twierdzi, że Lazio Rzym jest już bliskie porozumienia z Benficą w sprawie transferu Jardela. Orły chcą za środkowego obrońcę 7,5 mln euro, a Włosi oferują 6,5 mln euro. Lazio ustaliło już ponoć indywidualny kontrakt z zawodnikiem, który miałby zarabiać 1,5 mln euro za sezon i podpisać umowę do końca czerwca 2020 roku.

Bryan Cristante, który nie może się przebić do podstawowego składu Benfiki, jest rozchwytywany przez średniaków z włoskiej Serie A. 21-letniego pomocnika chcą Pescara, Empoli, Bolonia i Sassuolo oraz belgijski Anderlecht. 

abola.pt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz