poniedziałek, 16 maja 2016

Benfica po raz 35. mistrzem Portugalii !!!

Benfica Lizbona pokonała u siebie 4:1 CD Nacional w spotkaniu ostatniej, 34. kolejki Liga NOS. Dzięki wygranej Orły po raz 3. z kolei i po raz 35. w swojej historii wywalczyły mistrzostwo Portugalii.

Gospodarze nie dali żadnych szans ekipie z Madery pewnie aplikując jej cztery gole. Już do przerwy Orły prowadziły dwoma bramkami po trafieniach Nicolasa Gaitana (23') i Jonasa w (39'). W drugiej połowie wynik podwyższył ponownie Gaitan (65'), a na 4:0 trafił Pizzi (84'). W doliczonym już czasie gry honorowe trafienie dla gości zaliczył Salvador Agra.

Tak wiec pewne zwycięstwo Sportingu Lizbona 4:0 w Bradze na nic się zdało, bo gracze Benfiki nie mogli wypuścić z rąk takiej okazji by po raz trzeci z rzędu świętować mistrzostwo Portugalii. Orły czeka teraz jeszcze finał Pucharu Ligi w Coimbrze, gdzie w piątek 20 maja zmierzą się z Maritimo Funchal.

Po spotkaniu trwała feta na stadionie, a później na głównych placach Lizbony i nie tylko, gdyż Orły są najpopularniejszym klubem w Portugalii. świętowano również w wielu byłych portugalskich koloniach, gdzie Benfice kibicuje się do dnia dzisiejszego.

* pełna dokumentacja spotkania - tutaj

Z najciekawszymi sytuacjami spotkania i jak padały gole możecie zobaczyć klikając w poniższy skrót wideo.