wtorek, 3 maja 2016

Awans do finału Taça da Liga 2015/16!

Benfica Lizbona pokonała u siebie 2:1 Sporting Braga w półfinałowym spotkaniu Taça da Liga 2015/16. Tym samym Orły staną przed szansą obrony tytułu zdobytego przed rokiem, a w finale zmierzą się z Maritimo Funchal.

Gospodarze wystąpili w tym meczu w mocno rezerwowym składzie, gdyż Rui Vitoria oszczędzał kluczowych zawodników na dwa kluczowe mecze ligowe, jakie pozostały jeszcze do końca rozgrywek.

Początek spotkania nie zapowiadał szczęśliwego zakończenia, gdyż goście w 19. minucie objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu Brazylijczyka, Rafa. Po przerwie Rui Vitoria wprowadził na boisko Jonasa i brazylijski snajper stał się bohaterem meczu. Najpierw w 59. minucie doprowadził do wyrównania, a w 71. minucie asystował przy zwycięskim trafieniu Meksykanina, Raula Jimeneza.

W finale 9. edycji Pucharu Ligii Orły spotkają się 20 maja (piątek) o godzinie 20:45 czasu polskiego na stadionie miejskim w Coimbrze z Maritimo Funchal, czyli rywalem, którego ograli w finale poprzedniej edycji i z którym w najbliższą niedzielę zmierzą się na wyjeździe w arcyważnym meczu ligowym. Benfica triumfowała w tych rozgrywkach aż 6 razy, za każdym razem gdy doszła do finału. Poza Orłami raz triumfował Sporting Braga i raz Vitoria Setubal.

* pełna dokumentacja spotkania - tutaj

Z najciekawszymi sytuacjami spotkania i jak padały gole możecie zobaczyć klikając w poniższy skrót wideo.