niedziela, 10 kwietnia 2016

Męczarnie w Coimbrze

Benfica Lizbona w sobotni wieczór pokonała na wyjeździe 2:1 Academicę de Coimbra, w spotkaniu 30. kolejki Liga NOS. Zwycięską bramkę, dającą Orłom utrzymanie pozycji lidera, strzelił w 85 minucie Raul Jimenez, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko.

Benfica wygrywając w Coimbrze zrobiła kolejny krok ku obronie tytułu mistrzowskiego. Do końca pozostało jeszcze pięć kolejek, 3 mecze u siebie i 2 wyjazdowe wiec cel jest już bardzo bliski. Po raz kolejny jednak raz Orły mecz wyjazdowy wygrały w ostatniej chwili, choć tym razem nie trzeba było czekać do doliczonego czasu gry, jak to miało miejsce w wyjazdowym meczu z Boavistą.

Choć Benfica przez cały czas miała przewagę to pierwszą bramkę strzelili w 16. minucie gospodarze, a jej autorem był Pedro Nuno. Benfica miała kilka okazji do wyrównania, a zwłaszcza Kostas Mitroglu. Grek w 39. minucie w końcu trafił do bramki (strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony Pizziego) i na przerwę drużyna Rui Vitorii schodziła remisując, choć w 42. minucie znakomitą okazję na objęcie prowadzenia zmarnował Pizzi.

W drugiej połowie przewaga Orłów rosła z minuty na minutę, a zawodnicy Rui Vitorii marnowali kolejne doskonałe sytuacje bramkowe lub w bramce gospodarzy znakomicie bronił Pedro Trigueira. W 80. minucie trener Benfiki wprowadził na boisko Raula Jimeneza i Orły kończyły spotkanie grając trójką napastników. Okazało się to kapitalnym posunięciem Rui Vitorii, bo w 85. minucie Meksykanin strzelił zwycięskiego gola.