sobota, 2 kwietnia 2016

Braga zdeklasowana na Estadio da Luz

Benfica Lizbona rozbiła u siebie 5:1 drużynę Sporting Braga w spotkaniu 28. kolejki Liga NOS. Orły dzięki pewnej wygranej nad 4. drużyną tabeli na pewno zachowają pozycję lidera rozgrywek przed kolejną serią spotkań.

Mecz z Bragą wydawał się najtrudniejszym z wszystkich siedmiu spotkań, które czekały Benficę do końca rozgrywek. Okazało się jednak, że Orły nie miały najmniejszych problemów z rozbiciem czwartek drużyny ligi portugalskiej. Już do przerwy podopieczni Rui Vitorii prowadzili trzema bramkami po trafieniach Kostasa Mitroglu w 17. minucie,  Jonasa w 37. minucie z rzutu karnego i Pizziego w 40. minucie. Po przerwie kolejne trafienia dorzucił jeszcze Mitroglu  w 71. minucie, a w 75. minucie strzelanie zakończył Samaris. Goście w doliczonym już czasie gry strzelili honorową bramkę z rzutu karnego, a jej autorem był Pedro Santos.

Pewne i wysokie zwycięstwo nad Bragą jest dobrym prognostykiem przed wtorkowym wyjazdowym spotkaniem z Bayernem Monachium w 1/4 finału Ligi Mistrzów.