środa, 27 kwietnia 2016

Benfica news


Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki Lizbona pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach i godzinach.

Komisja Dyscyplinarna Portugalskiego Związku Piłki Nożnej nakazała władzom Sportingu Lizbona zapłacenia Benfice odszkodowania w kwocie 58.836,40 euro za to, że jej fani 9 listopada 2013 roku dokonali zniszczeń na trybunach Estadio da Luz podczas spotkania 4 rundy Pucharu Portugalii.
-------------------------------
Portugalska Federacja ogłosiła, że ostateczny termin rozegrania finałowego spotkania Pucharu Ligi zostanie ogłoszony w najbliższy poniedziałek 2 maja, po półfinałowym spotkaniu pomiędzy Benficą i Sportingiem Braga. Pierwotnie mecz finałowy zaplanowano rozegrać 26 maja na stadionie miejskim w Coimbrze. Mocno zaprotestowały przeciwko terminowi władze Orłów, grożąc nawet iż w razie awansu do finału wystawią drużynę rezerw. Protest jest spowodowany faktem, że wielu graczy Benfiki będzie w tym czasie przebywać na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych.
-------------------------------
Środowe wydanie dziennika A Bola donosi, że prezydent Benfiki, Luís Filipe Vieira, chce sprowadzić do klubu lewego obrońcę Fábio Coentrão, którego w 2011 roku sprzedał do Realu Madryt za 30 mln euro. Obecnie Portugalczyk jest wypożyczony z Realu do AS Monaco, ale w kwietniu nabawił się poważnej kontuzji, która wyłączyła go z gry na około pół roku.
-------------------------------
Władze Benfiki zamierzają renegocjować umowę ze szwedzki stoperem Victorem Lindelöfem. Młody obrońca przebojem wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie Orłów, a pomogły mu w tym kontuzje Luisao i Lisandro Lopeza. Obecnie ma on jeden z najniższych kontraktów w pierwszej drużynie i władze chcą ten fakt zmienić, tym bardziej, że jego dobra postawa została dostrzeżona przez kilka bogatszych klubów niż Benfica.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz