niedziela, 17 kwietnia 2016

Benfica news

Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki Lizbona pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach i godzinach.

Benfica wykazała w raporcie dla Komisji Rynku Papierów Wartościowych (jest notowana na giełdzie), że zapłaciła 9,5 mln euro pozyskując w zimowym oknie transferowym dwóch serbskich graczy Luka Jovicia i Ivana Saponjicia. Ten pierwszy miał kosztować 6,5 mln euro, a drugi 3 mln euro.
-------------------------------
Argentyński pomocnik Benfiki, Luis Fariña, który w styczniu został wypożyczony do chilijskiego Universidad do Chile, deklaruje chęć dalszej gry w tym klubie. 24-letni środkowy pomocnik został przez Benficę pozyskany 24 lipca 2013 roku z argentyńskiego Racing Club za 3,5 mln euro i podpisał 5-letni kontrakt. Nie zagrał jednak ani jednego spotkania w barwach Orłów, gdyż po 20 dniach został wypożyczony na rok do Baniyas SC, klubu grającego w lidze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, sezon 2014/2015 spędził w Deportivo La Coruna, a następnie  pół roku grał w Rayo Vallecano.
-------------------------------
Raúl Jiménez deklaruje chęć gry w olimpijskiej reprezentacji Meksyku na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Trener Raúl Gutiérrez nie podjął jeszcze decyzji czy go powołać, ale ma poważnego kontrkandydata w osobie Oribe Peralty. bardzo dobrze prezentującego się w lidze meksykańskiej w barwach America.
-------------------------------
Władze Benfki zamierzają podnieść wynagrodzenie bramkarzowi Edersonowi. 22-letni golkiper bardzo dobrze prezentuje się ostatnio w bramce Orłów zastępując kontuzjowanego Julio Cesara.
-------------------------------
Argentyński napastnik Lucas Alario z River Plate znalazł się wg. portalu Calciomercato na celowniku Benfiki  i Sportingu. Poza lizbońskimi klubami obserwowany jest również przez Inter Mediolan, Liverpool, Ajax Amsterdam i Zenit Sankt Petersburg. 
-------------------------------
W hiszpańskich mediach pojawiła się informacja, że Malaga CF bardzo chętnie zatrudniłaby Eliseu. Obrońcy Benfiki w czerwcu kończy się kontrakt i prawdopodobnie nie zostanie on przedłużony. Eliseu do Benfiki trafił na zasadzie wolnego transferu w czerwcu 2014 roku właśnie z andaluzyjskiego klubu.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz