wtorek, 1 marca 2016

Planowa wygrana nad União

Benfica Lizbona pokonała u siebie 2:0 drużynę União da Madeira w spotkaniu 24. kolejki Liga NOS. Dzięki wygranej i remisowi liderującego Sportingu Lizbona na wyjeździe z Vitorią Guimaraes, Orły zbliżyły się do liderujących Lwów na dystans jednego punktu.

Spotkanie pierwotnie miało się odbyć w niedzielę o godzinie 18:00 ale wobec trudności z przylotem Uniao do Lizbony (problemy pogodowe na Maderze) zostało przełożone na poniedziałkowy wieczór.

Obie bramki dla Benfiki strzelił niezawodny Jonas w 5 minucie i 76 minucie. Dla brazylijskiego napastnika były to już trafienia numer 25. i 26. w tegorocznych rozgrywkach ligowych i jego przewaga nad drugim w klasyfikacji strzelców Slimanim ze Sportingu wynosi już 8 bramek.

W najbliższą sobotę dojdzie do hitu ligi portugalskiej, w którym Sporting podejmie u siebie Benfikę. Niewykluczone, że mecz ten zadecyduje w końcowej klasyfikacji, która drużyna zdobędzie tytuł mistrzowski.