czwartek, 21 stycznia 2016

Wieści i spekulacje transferowe


Trwa zimowe okno transferowe, które dotyczy również aktualnych zawodników Benfiki i tych których sprowadzeniem Orły są mocno zainteresowane lub negocjacje są już w toku. Poniżej prezentuję najciekawsze doniesienia z portugalskich mediów.


Argentyński pomocnik Luís Fariña został oficjalnie wypożyczony na pół roku do chilijskiego Universidad do Chile. 24-letni środkowy pomocnik został przez Benficę pozyskany 24 lipca 2013 roku z argentyńskiego Racing Club za 3,5 mln euro i podpisał 5-letni kontrakt. Nie zagrał jednak ani jednego spotkania w barwach Orłów, gdyż po 20 dniach został wypożyczony na rok do Baniyas SC, klubu grającego w lidze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, sezon 2014/2015 spędził w Deportivo La Coruna, a ostatnie pół roku w Rayo Vallecano.


-----------------------------------
Anderlecht Bruksela jest bardzo blisko wypożyczenia Filipa Djuricicia z Benfiki Lizbona. Prasa belgijska poinformowała już nawet, że oba kluby już porozumiały się w tej sprawie i Serb trafi do Fiołków na pół roku z prawem definitywnego wykupu.

Djuricic trafił do Benfiki w 2013 roku z holenderskiego Heerenveen i zapłacono za niego wówczas 6 mln euro. Nie przebił się jednak do podstawowego składu Orłów i dwukrotnie był wypożyczany do niemieckiego Mainz i angielskiego Southampton.-----------------------------------
Brazylijczyk Talisca być może zostanie wypożyczony do jednego z klubów brazylijskiej Serie A (Cruzeiro, Grêmio i Flamengo). 21-letni pomocnik do Benfiki trafił latem 2014 roku z Bahii za 4 mln euro. Początkowo spisywał się rewelacyjnie. ale z czasem stracił miejsce w podstawowym składzie u Jorge Jesusa. U Rui Vitorii również jest tylko rezerwowym. a chciałby móc regularnie występować i rozwijać swój talent.abola.ptBrak komentarzy:

Prześlij komentarz